U-18. Polska pokonała Francję. Francuzi dostali cztery czerwone kartki. Mecz został przerwany

Jacek Czaplewski
Reprezentacja Polski do lat 18 pokonała Francję na turnieju we Francji! W drugiej połowie Francuzi urządzili sobie polowanie na nogi naszych rodaków. Francuski sędzia stanął na wysokości zadania i pokazał aż cztery czerwone kartki. Przy stanie 3:2 dla biało-czerwonych zakończył spotkanie, przyznając walkower na naszą korzyść.

- Ten mecz przejdzie do historia jako BITWA W LIMOGES. Tak hartuje się stal - pisze kierownik reprezentacji i zarazem wieloletni łowca piłkarzy z polskimi korzeniami, Maciej Chorążyk. - Horrendum. Trudno opisać na gorąco - dodaje o faulach, za które wylecieli gospodarze.

Zgodnie z regulaminem zdziesiątkowani Francuzi nie mogli dokończyć meczu w siódemkę, dlatego arbiter przyznał walkower na korzyść Polaków.

Polska prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę wygrała wszystkie trzy mecze: 1:0 ze Szkocją, 1:0 z Estonią i 3:0 (na boisku 3:2) z Francją, dzięki czemu wygrała turniej o nazwie: Tournoi international de Limoges.

Francja - Polska 2:3 (2:2) - walkower na korzyść Polski
Bramki: Bentoumi 22', Housni 25' - Sławiński 6', Kozłowski 27', Masiak 70'
Czerwone kartki: Housni 55', Belocian 60', Gomis 72', Bile 77'
Żółte kartki: Belocian, Gomis
Spotkanie odbyło się na stadionie w Limoges.

REPREZENTACJA w GOL24

W ostatnich dniach całe piłkarskie środowisko w Polsce żyło tylko jednym - występami naszej reprezentacji w Lidze Narodów. Wokół kadry narodziło się bardzo dużo pytań - głównie na temat formacji jaką powinniśmy grać. Selekcjoner oraz Wojciech Szczęsny podkreślają, że nie ma to większego znaczenia i że ważniejsze są zadania realizowane przez zawodników. My jednak postaramy się przewidzieć skład naszej kadry i wytypować jaką zagramy formacją w nadchodzącym meczu z Walią.

Na jaką formację zdecyduje się Michniewicz? Przewidywana jed...