W barażu o Premier League Ipswich zremisowało z Norwich. Białkowski bronił cały mecz

ZA
Bartosz Białkowski walczy o awans do Premier League
Bartosz Białkowski walczy o awans do Premier League twitter.com
w pierwszym meczu półfinału play-offów w walce o awans do Premier League Ipswich Town zremisowało u siebie z Norwich City 1:1. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Bartosz Białkowski.

Faworytem tego spotkania byli goście, którzy przed sezonem mierzyli w bezpośredni awans. To im się nie udało i powrót do Premier League się wydłuża przynajmniej o trzy mecze. Ipswich natomiast od 13 lat gra w Championship i ich udział w barażach jest niespodzianką.

Oba zespoły strzelały gole w końcówce pierwszej połowy. Prowadzenie objęło Norwich po trafieniu Jonny Howsona, ale w doliczonym czasie gry, tuż przed przerwą wyrównał Paul Anderson. Zawodnik Ipswich zaczął mecz na ławce, jednak już po pół godzinie gry wszedł na boisko.

Rewanż odbędzie się 16 maja w Norwich. W drugim półfinale w pierwszym spotkaniu Middlesborugh wygrało z Bretnford 2:1.

Finał barażów o awans do Premier League jest zaplanowany na 25 maja.

Do Premier League bezpośrednio awansowały już dwa zespoły Bournemouth z Arturem Borucem w bramce oraz Watford.

Ipswich Town - Norwich City 1:1 (1:1)
Anderson 45' - Howson 41'

Ipswich Town: Białkowski – Chambers, Smith, Berra, Mings – Bishop (76' Parr), Skuse, Bru (71' Tabb), Varney (31' Anderson) – Sears, Murphy.

Norwich City: Ruddy – Whittaker, Martin, Bassong, Olsson – Tettey, Howson, Dorrans (69' Hoolahan), Redmond, Johnson – Jerome (86' Hooper).