W Grodzisku Wielkopolskim młodzieżowa reprezentacja Polski...

W Grodzisku Wielkopolskim młodzieżowa reprezentacja Polski zagra z Serbią. Ale nie będzie ośrodka Polskiego Związku Piłki Nożnej

Radosław Patroniak

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Nasze młodzieżowe Orły już niebawem zobaczymy na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim
1/11
przejdź do galerii

Nasze młodzieżowe Orły już niebawem zobaczymy na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim ©Przemyslaw Swiderski

Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz, ogłosił kadrę na towarzyskie spotkania z Anglią (21 marca, godz. 20.45, Bristol) i Serbią (26 marca, wtorek, godz. 15, Grodzisk Wielkopolski). W kadrze znalazło się dwóch lechitów, Kamil Jóźwiak i Paweł Tomczyk (wypożyczony do Piasta Gliwice). Brakuje tym razem Roberta Gumnego, ale o niego akurat upomniała się tym razem pierwsza reprezentacja. Kibiców w Wielkopolsce bardziej zainteresuje z pewnością drugie towarzyskie spotkanie, bo zostanie ono rozegrane w Grodzisku Wlkp.
- Będzie to jedna z ostatnich okazji, by sprawdzić formę piłkarzy młodzieżowej reprezentacji przed Euro do lat 21 we Włoszech i San Marino. Turniej jest zaplanowany w połowie czerwca i trener Czesław Michniewicz nie będzie już miał okazji spotkać się ze swoimi podopiecznymi do końca maja. Dlatego mecz z Serbami w Grodzisku zapowiada się jako jeden z ostatnich etapów selekcji. Liczymy na duże zainteresowani kibiców, tym bardziej, że w tym roku pierwsza reprezentacja raczej nie zagra w Poznaniu, bo po prostu nie będzie rozgrywała meczów towarzyskich, a wszystkie eliminacyjne odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie - tłumaczył niedawno Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego ZPN.

Jego zdaniem wizyta kadry do lat 21 w Grodzisku nie będzie miała wpływu na rozmowy w sprawie powołania ośrodka szkolenia piłkarskiego w tym miasteczku pod patronatem PZPN.
- Wiem, że negocjacje piłkarskiej centrali z właścicielem obiektu utknęły w martwym punkcie. Głównym problemem jest fakt, że cała infrastruktura i tereny towarzyszące znajdują się na gruntach rolnych. Dlatego w najbliższych latach raczej nie ma co liczyć, że Grodzisk stanie się ośrodkiem PZPN - dodał Wojtala.

Kadra reprezentacji do lat 21:
Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Empoli FC, Włochy), Kamil Grabara (Arhus GF, Dania), Tomasz Loska (Górnik Zabrze).

Obrońcy: Krystian Bielik (Charlton Athletic FC, Anglia), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Dominik Jończy (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Kamil Pestka (Chrobry Głogów), Paweł Stolarski (Legia Warszawa), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa).

Pomocnicy: Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Damian Gąska (Śląsk Wrocław), Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven, Belgia), Jakub Łabojko (Śląsk Wrocław), Konrad Michalak (Lechia Gdańsk), Jakub Piotrowski (KRC Genk, Belgia), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Mateusz Wdowiak (Cracovia).

Napastnicy: Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Karol Świderski (PAOK, Grecja), Paweł Tomczyk (Piast Gliwice), Oskar Zawada (Wisła Płock).

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najbliższe mecze

01. sierpnia 2018 15. lipca 2019

Brak danych
Piątek, 07 września 2018
— Piłka nożna, — Liga Narodów, Dywizja A, grupa 3
20:45 Włochy 1:1 Polska
Wtorek, 11 września 2018
— Piłka nożna, — Mecze towarzyskie, 2018
20:45 Polska 1:1 Irlandia
Czwartek, 11 października 2018
— Piłka nożna, — Liga Narodów, Dywizja A, grupa 3
20:45 Polska 2:3 Portugalia
Niedziela, 14 października 2018
— Piłka nożna, — Liga Narodów, Dywizja A, grupa 3
20:45 Polska 0:1 Włochy
Wtorek, 16 października 2018
— Piłka nożna, — Liga Narodów, Dywizja A, grupa 1
20:45 Francja 2:1 Niemcy
Czwartek, 15 listopada 2018
— Piłka nożna, — Mecze towarzyskie, 2018
18:00 Polska 0:1 Czechy
Sobota, 17 listopada 2018
— Piłka nożna, — Liga Narodów, Dywizja A, grupa 3
20:45 Włochy 0:0 Portugalia
Wtorek, 20 listopada 2018
— Piłka nożna, — Liga Narodów, Dywizja A, grupa 3
20:45 Portugalia 1:1 Polska
Wtorek, 26 marca 2019
— Piłka nożna, — Mecze towarzyskie, 2019
18:00 Polska U-20 0:2 Niemcy U-20

Polub nas na Fejsie!

Tabele Ligi Narodów

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do finałów Ligi Narodów
Spadek do Dywizji B
1 Portugalia Live 4 8 2 2 0 5-3
2 Włochy Live 4 5 1 2 1 2-2
3 Polska Live 4 2 0 2 2 4-6
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do finałów Ligi Narodów
Spadek do Dywizji B
1 Holandia Live 4 7 2 1 1 8-4
2 Francja Live 4 7 2 1 1 4-4
3 Niemcy Live 4 2 0 2 2 3-7
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do finałów Ligi Narodów
Spadek do Dywizji B
1 Szwajcaria Live 4 9 3 0 1 14-5
2 Belgia Live 4 9 3 0 1 9-6
3 Islandia Live 4 0 0 0 4 1-13
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do finałów Ligi Narodów
Spadek do Dywizji B
1 Anglia Live 4 7 2 1 1 6-5
2 Hiszpania Live 4 6 2 0 2 12-7
3 Chorwacja Live 4 4 1 1 2 4-10
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji A
Spadek do Dywizji C
1 Ukraina Live 4 9 3 0 1 5-5
2 Czechy Live 4 6 2 0 2 4-4
3 Słowacja Live 4 3 1 0 3 5-5
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji A
Spadek do Dywizji C
1 Szwecja Live 4 7 2 1 1 5-3
2 Rosja Live 4 7 2 1 1 4-3
3 Turcja Live 4 3 1 0 3 4-7
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji A
Spadek do Dywizji C
1 Bośnia i Hercegowina Live 4 10 3 1 0 5-1
2 Austria Live 4 7 2 1 1 3-2
3 Irlandia Północna Live 4 0 0 0 4 2-7
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji A
Spadek do Dywizji C
1 Dania Live 4 8 2 2 0 4-1
2 Walia Live 4 6 2 0 2 6-5
3 Irlandia Live 4 2 0 2 2 1-5
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Możliwy spadek do Dywizji D
1 Szkocja Live 4 9 3 0 1 10-4
2 Izrael Live 4 6 2 0 2 6-5
3 Albania Live 4 3 1 0 3 1-8
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji B
Możliwy spadek do Dywizji D
Spadek do Dywizji D
1 Finlandia Live 6 12 4 0 2 5-3
2 Węgry Live 6 10 3 1 2 9-6
3 Grecja Live 6 9 3 0 3 4-5
4 Estonia Live 6 4 1 1 4 4-8
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji B
Możliwy spadek do Dywizji D
Spadek do Dywizji D
1 Norwegia Live 6 13 4 1 1 7-2
2 Bułgaria Live 6 11 3 2 1 7-5
3 Cypr Live 6 5 1 2 3 5-9
4 Słowenia Live 6 3 0 3 3 5-8
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji B
Możliwy spadek do Dywizji D
Spadek do Dywizji D
1 Serbia Live 6 14 4 2 0 11-4
2 Rumunia Live 6 12 3 3 0 8-3
3 Czarnogóra Live 6 7 2 1 3 7-6
4 Litwa Live 6 0 0 0 6 3-16
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji C
1 Gruzja Live 6 16 5 1 0 12-2
2 Kazachstan Live 6 6 1 3 2 8-7
3 Łotwa Live 6 4 0 4 2 2-6
4 Andora Live 6 4 0 4 2 2-9
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji C
1 Białoruś Live 6 14 4 2 0 10-0
2 Luksemburg Live 6 10 3 1 2 11-4
3 Mołdawia Live 6 9 2 3 1 4-5
4 San Marino Live 6 0 0 0 6 0-16
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji C
1 Kosowo Live 6 14 4 2 0 15-2
2 Azerbejdżan Live 6 9 2 3 1 7-6
3 Wyspy Owcze Live 6 5 1 2 3 5-10
4 Malta Live 6 3 0 3 3 5-14
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Dywizji C
1 Macedonia Północna Live 6 15 5 0 1 14-5
2 Armenia Live 6 10 3 1 2 14-8
3 Gibraltar Live 6 6 2 0 4 5-15
4 Liechtenstein Live 6 4 1 1 4 7-12

Terminarz Ligi Narodów

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej