W III lidze zwycięska tylko Lechia Zielona Góra. Porażki Stilonu i Odry

Paweł Górski
Zielonogórska Lechia wywiozła trzy punkty z Turzy Śląskiej
Zielonogórska Lechia wywiozła trzy punkty z Turzy Śląskiej Facebook/Lechia Zielona Góra
Spośród lubuskich drużyn jedynie Lechia Zielona Góra potrafiła zgarnąć pełną pulę w ramach siódmej kolejki III ligi. Porażki poniosły natomiast Odra Bytom Odrzański i Stilon Gorzów.

Przegrana domowa inauguracja

W siódmej kolejce zmagań doszło do historycznego pojedynku Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański ze Śląskiem II Wrocław. Był to pierwszy domowy mecz lubuskiego beniaminka na poziomie III ligi. Rywal niełatwy, gdyż rezerwy ekstraklasowej drużyny przyjechały do Bytomia Odrzańskiego jako wicelider tabeli. Piłkarze trenera Macieja Góreckiego zakończyli to spotkanie bez zdobyczy punktowej – jedynego gola strzelił w 19 minucie Jakub Lutostański, czym zapewnił Śląskowi zwycięstwo 1:0.

Lechia odrobiła straty w Turzy Śląskiej

Lechia Zielona Góra udała się w jeden z najdalszych ligowych wyjazdów, gdyż jej rywalem była Unia Turza Śląska. Beniaminek rozgrywek otworzył wynik już w siódmej minucie, ale zielonogórzanom udało się wrócić do gry. Wyrównującego gola „do szatni” zapisał na swoim koncie Kacper Strzelecki, a tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony prowadzenie dał Lechii Przemysław Mycan. Na dodatek w 59 minucie Wojciech Fabisiak obronił rzut karny. W doliczonym czasie gry zwycięstwo lubuskiej ekipy przypieczętował Mycan, który ustalił końcowy wynik na 3:1.

Stilon wciąż w dołku

Piątą w tym sezonie porażkę poniósł Stilon Gorzów, który we Wrocławiu uległ miejscowej Ślęzie. Już w pierwszej połowie gospodarze byli na dobrej drodze do pokonania gorzowian, gdyż na półmetku spotkania prowadzili 2:0 po golach Mikołaja Wawrzyniaka i Pawła Wojciechowskiego. Po przerwie błyskawicznie kolejne trafienie dołożył Wojciechowski. Podopieczni trenera Marcina Węglewskiego byli w stanie zdobyć jedynie bramkę honorową, której autorem został Łukasz Kopeć. Wobec tego Stilon wyjechał z Wrocławia z porażką 1:3.

Carina zagra we wtorek

W miniony weekend swojego pojedynku nie rozegrała Carina Gubin, która u siebie miała zmierzyć się z Karkonoszami Jelenia Góra. Mecz ten został jednak przełożony na prośbę gości, którzy w sobotę świętowali 70-lecie istnienia klubu. Z tej okazji w Jeleniej Górze został zorganizowany mecz towarzyski ze Śląskiem Wrocław. Starcie Cariny z Karkonoszami odbędzie się natomiast we wtorek 12 września. Początek o godzinie 17:00.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Śląsk II Wrocław 0:1 (0:1)

• Bramki: Lutostański (19).
  • Odra: Szafer – Jóźwiak, Siudak, Żukowski (od 72 min D. Koppenhagen), Mkhwanazi (od 46 min Cieśla), Skałecki (od 46 min Wawrzyniak), K. Koppenhagen, Draczyński, Belych, Maliszewski (od 46 min Semenchuk), Kobiela (od 63 min Stachurski).
  • Śląsk II: Głogowski – Lizakowski, Muszyński, Stawny, K. Kurowski, Wojtczak, Gryglak, Jezierski, Matuszewski, M. Kurowski, Lutostański.

Unia Turza Śląska – Lechia Zielona Góra 1:3 (1:1)

• Bramki: Popczyk (7) – Mycan 2 (53, 90+5), Strzelecki (45).
  • Unia: Gorel – Brychlik, Popczyk, Polczyk, Jary, Staniczek, Mazur, Gałecki, Woś, Bodzioch, Witkowski.
  • Lechia: Fabisiak – Iwanowicz, Ostrowski, Tumala – Dzidek, Babij, Strzelecki, Zientarski – Surożyński, Matuszewski, Mycan.