Warta znowu zgubiła punkty. Poznaniacy mają problemy

Maciej Brzeziński
Warta - Znicz 1:1
Warta - Znicz 1:1 Roger Gorączniak
Warta Poznań zremisowała ze Zniczem Pruszków 1:1. Zieloni mimo optycznej przewagi na rywalami bezskutecznie bili głową w mur. Kolejna strata punktów sprawiła, że Warta straciła przewagę nad ŁKS-em, z którym zmierzy się za 6 dni.

Poznaniacy zremisowali drugie spotkanie z rzędu na własnym terenie. W środę po szalonym meczu podzielili się punktami z Gwardią Koszalin (3:3), a w sobotnie popołudnie cenne dwa „oczka” wyrwał im Znicz Pruszków. Jak tak dalej pójdzie to Zieloni roztrwonią przewagę nad grupą pościgową i marzenia o Nice 1. Lidze będą musieli odłożyć na kolejny sezon.

W sobotę wszystko przemawiało za zawodnikami Petra Nemca. Grali na własnym stadionie, mieli za sobą wsparcie kibiców, a rozpoczęli mecz bardzo ospale. Od pierwszej minuty inicjatywę przejęli goście, którzy już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Pięknym uderzeniem z lewej nogi popisał się Paweł Tarnowski. Bezradny przy jego strzale był Adrian Lis. Zasadniczo cała pierwsza część toczyła się pod dyktando gości. Warciarze nie oddawali strzałów, a gdy już strzelali to piłka leciała daleko od bramki gości. Dwukrotnie z dystansu próbował Karol Żmijewski i to były najgroźniejsze strzały poznaniaków w pierwszej części. Mimo to do przerwy udało im się doprowadzić do remisu. Rzut karny na bramkę zamienił Adrian Cierpka.

Druga odsłona toczyła się już pod dyktando gospodarzy. Dochodzili oni do bramki przeciwnika, ale brakowało im zarówno szczęścia, jak i zimnej krwi. Trener Nemec wprowadzał kolejnych zawodników, którzy zmieniali obraz gry, ale nie udało im się zmienić wyniku meczu. - Od 20 minuty mecz mieliśmy pod kontrolą, ale jeśli nie ma się skuteczności to nie można wygrać meczu - skomentował spotkanie czeski szkoleniowiec Warty, a idealnie podsumował mecz trener Znicza, Dariusz Gąsior - Zasłużony remis.

Warta miała w dwóch ostatnich meczach zdobyć sześć punktów, a zdobyła zaledwie dwa. Teraz zawodników z Poznania czekają dwa mecze wyjazdowe i o ligowe punkty będzie jeszcze trudniej. Tym bardziej, że już w najbliższy piątek starcie na szczycie II ligi. Warciarze jadą do Łodzi na mecz z ŁKS-em. To spotkanie będzie o fotel wicelidera, a być może okaże się kluczowe w kontekście awansu do Nice 1. Ligi.

Warta Poznań - Znicz Pruszków 1:1 (1:1)
Gole: Adrian Cierpka 25' (z karnego) - Paweł Tarnowski 17'

Żółte kartki: Grobelny, Żmijewski (Warta) – Tarnowski (Znicz)

Warta: Lis - Patrzykąt, Kieliba, Dejewski, Kiełb – Sanocki (64' Kita), Marciniak, Grobelny (62' Janicki), Cierpka, Żmijewski (76' Biegański) - Piceluk.

Znicz: Kalinowski - Rybak, Klepczarek, Długołęcki, Wasielewski, Tarnowski (72' Rackiewicz) - Małachowski, Machalski, Smoliński (89' Faliszewski) - Kubicki (85' Kinast), Czarnowski.

Sędziował: Tomasz Marciniak