Ważna wygrana Siarki, Znicz wraca z niczym

Kevin Słomka
Siarka Tarnobrzeg pokonała Znicz 2:0
Siarka Tarnobrzeg pokonała Znicz 2:0 Grzegorz Lipiec/EchoDnia
Po nudnej pierwszej i zdecydowanie lepszej drugiej połowie, Siarka Tarnobrzeg pokonała pewnie na własnym terenie Znicz Pruszków 2:0. Dzięki temu zwycięstwu, Siarka przesunęła się w tabeli o jedną lokatę i obecnie zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 14 "oczek".

Od początku meczu obie drużyny grały bardzo ostrożnie. To przełożyło się na jakość widowiska, które w pierwszej połowie było bardzo słabe. Brakowało ciekawych akcji i przede wszystkim strzałów. Piłkarze obu ekip stworzyli zaledwie dwie warte uwagi akcje. Pierwszą z nich przeprowadzili goście z Pruszkowa. Po znakomitej wymianie podań z pierwszej piłki, futbolówka powędrowała na 12 metr, gdzie do piłki dopadł Kopciński, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką bramki Pogorzelca. Druga sytuacja to szansa gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka odbiła się od jednego z graczy Siarki i już leciała do bramki Bigajskiego, jednak z linii bramkowej wybił ją Niksiński.

Druga odsłona gry to zdecydowanie żywsza gra tarnobrzeskiej Siarki. Już na początku drugiej połowy przed doskonałą szansą stanął Truszkowski, jednak napastnik Siarki zbyt długo zbierał się do strzału i piłkę spod nóg wybił mu jeden z obrońców. Kilka minut później "Truszkin" znów dał o sobie znać, tym razem uderzył z około 20 metrów, a jego strzał z trudem sparował na rzut rożny golkiper gości. W 57. minucie meczu słabo spisującego się Piątkowskiego zastąpił Ciećko. I to był strzał w dziesiątkę trenera Tułacza, gdyż były zawodnik Resovii zanotował prawdziwe "wejście smoka". Zaledwie 120 sekund po swoim wejściu otrzymał on doskonałe zagranie z głębi pola od Truszkowskiego i mocnym strzałem na dłuższy słupek pokonał Bigajskiego. Od tego momentu gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę w tym meczu, nie dopuszczając gości pod swoją bramkę. W 83. minucie świetną akcję przeprowadził prawą stroną Stępień, ale jego podanie wzdłuż bramki nie znalazło adresata. W 90. minucie kapitalną akcję przeprowadził Kowalski, który po przebiegnięciu połowy boiska i po wymanewrowaniu kilku obrońców, oddał precyzyjny strzał zza pola karnego, nie dając szans na obronę bramkarzowi gości. Chwilę później arbiter odgwizdał koniec spotkania. Siarka zatem wygrywa niezwykle ważny mecz i kończy swą serię bez zwycięstwa.

Siarka Tarnobrzeg - Znicz Pruszków 2:0

Bramki:
59' Ciećko
90' Kowalski

Siarka: Pogorzelec - Stępień (k) (90' Wróbel), Baran, Makowski, Sulkowski, Frankiewicz, Chrabąszcz, Piątkowski (57' Ciećko), Szewc (73' Kowalski), Koczon (83' Korona), Truszkowski

Znicz: Bigajski - Niksiński (57' Banaszewski) ,Biedrzycki (84' Grudniewski), Januszewski (83' Machalski) , Jędrych (k), Kopciński, Kosiec, Pieczara, Tomas, Zawodziński (71' Paluchowski) , Kucharski