Wisła Kraków przegrała sparing z Rakowem Częstochowa

Bartosz Karcz / Gazeta Krakowska
W lidze Biton karnego strzelił pewnie, w Częstochowie już nie
W lidze Biton karnego strzelił pewnie, w Częstochowie już nie Polskapresse
Jak nie idzie, to nie idzie... Wisła przegrała w czwartek towarzyski mecz z Rakowem Częstochowa i choć miała to być dla krakowian tylko zabawa, to jednak porażka z zespołem zaledwie II-ligowym chluby mistrzom Polski na pewno nie przynosi.

Krakowianie oczywiście mieli w tym spotkaniu przewagę. Oczywiście stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych, ale tak jak ostatnio w lidze, grali bardzo nieskutecznie. Nie potrafili wykorzystać ani sytuacji sam na sam (np. Ivica Iliev), ani nawet rzutu karnego. Jedenastkę wiślacy mieli na początku drugiej połowy, kiedy to w polu karnym faulowany był Dragan Paljić. Rzut karny wykonywał David Biton, ale jego strzał bramkarz odbił na słupek.

W tym momencie Wisła już przegrywała 0:1, bowiem jeszcze przed przerwą Milana Jovanicia ładnym strzałem zza pola karnego pokonał Łukasz Kowalczyk. Mecz cieszył się w Częstochowie dużym zainteresowaniem, zobaczyło go ponad osiem tysięcy widzów. Dla Rakowa było to spotkanie szczególne, bowiem uświetniło jubileusz 90-lecia.

Dla piłkarzy Wisły były to natomiast ostatnie zajęcia w tym tygodniu. Teraz mają trzy dni wolnego. Pewnie im się przydadzą, choćby po to, by przed kolejnymi meczami przemyśleć swoją postawę w ostatnim czasie...

Raków Częstochowa - Wisła Kraków 1:0 (1:0)