Wisła Płock zdominowała i zasłużenie pokonała Sandecję

Łukasz Madej / Gazeta Krakowska
Sandecja przegrała z Wisłą Płock
Sandecja przegrała z Wisłą Płock Albert Szczerba/Polskapresse
Wisła Płock w pierwszym spotkaniu 32. kolejki 1. ligi pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:0. Dzięki zwycięstwu płocczanie awansowali na szóste miejsce w tabeli. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli dla "Nafciarzy" Marcin Krzywicki i jego zmiennik, Tomasz Grudzień.

Początek spotkania wcale nie zapowiadał, że ekipa z Mazowsza w pewny sposób sięgnie po komplet punktów, bo co prawda po uderzeniu Filipa Burkhardta pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze, ale chwilę potem ze strzałem z dystansu Adriana Frańczaka "na raty"poradził sobie Seweryn Kiełpin.

Potem długimi fragmentami to miejscowi przejmowali kontrolę nad wydarzeniami. W 27. minucie Łukasz Kacprzycki z rzutu rożnego dośrodkował do Marcina Krzywickiego, a napastnik Wisły uderzeniem z powietrza w tzw. długi róg posłał piłkę do siatki.

Znacząca dla losów spotkania była także 68. minuta, kiedy na boisku pojawił się Tomasz Grudzień: 29-latek siedem minut potem zdecydował się na strzał z dystansu i Marcin Cabaj po raz drugi musiał wyjmować futbolówkę z siatki.

Sandecja, która w tym sezonie przyzwyczaiła do dużo lepszej postawy, starała się odpowiedzieć uderzeniami Łukasza Grzeszczyka i Mateja Nathera, ale ze strzałem tego pierwszego poradził sobie Kiełpin, a próba Słowaka była niecelna.

W ostatnich miesiącach często w podstawowym składzie małopolskiej ekipy wychodzą młodzi piłkarze tego klubu. Tym razem na taką szansę zasłużył sobie 19-letni Wojciech Kalisz.

W następnej, 33. kolejce "biało-czarni" na swoim stadionie będą walczyć z Flotą Świnoujście.