Wisła złożyła prezydentowi Krakowa propozycję, by miasto...

Wisła złożyła prezydentowi Krakowa propozycję, by miasto zostało największym sponsorem klubu

Piotr Tymczak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata szuka inwestorów, którzy uratowaliby klub przed bankructwem i liczy na pomoc ze strony miasta.

Prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata szuka inwestorów, którzy uratowaliby klub przed bankructwem i liczy na pomoc ze strony miasta. ©Fot. Anna Kaczmarz

Wisła Kraków szuka wsparcia, które pomoże utrzymać drużynę w ekstraklasie. Krakowski klub zwrócił się oficjalnie o pomoc do władz Krakowa.
Prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata szuka inwestorów, którzy uratowaliby klub przed bankructwem i liczy na pomoc ze strony miasta.

Prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata szuka inwestorów, którzy uratowaliby klub przed bankructwem i liczy na pomoc ze strony miasta. ©Fot. Anna Kaczmarz

Rafał Boguski: Czekamy na rozwiązanie problemów Wisły, ale są granice


- W zaadresowanym do pana prezydenta Jacka Majchrowskiego piśmie złożyliśmy ofertę poszerzenia współpracy, polegającej na promocji miasta Krakowa przez klub. W przypadku, gdy miasto stałoby się największym sponsorem klubu, w radzie nadzorczej Wisły Kraków SA mogłaby zasiadać osoba wyznaczona przez pana prezydenta. Zaproponowane rozwiązania są nowe i odmienne od dotychczasowych - informuje Karolina Biedrzycka, zastępca rzecznika prasowego Wisły Kraków.

Co skrywa stadion Wisły Kraków? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, poinformowała nas, że na obecną chwilę jedyna pomoc ze strony miasta jaka była możliwa to odroczenie terminu płatności za dwa grudniowe mecze ekstraklasy z Jagiellonią (8 grudnia) i Lechem (21 grudnia).

Płatności nie będą przesunięte o zbyt długi okres. Do 12 grudnia 2018 r. za mecz z Jagiellonią Białystok i do 27 grudnia 2018 r. za mecz z Lechem Poznań. To jednak spowoduje, że Wisła będzie już miała pieniądze z biletów na wspomniane mecze i będzie mogła z czego zapłacić.

- Inna pomoc nie jest obecnie rozważana - zaznacza Monika Chylaszek. Zwraca uwagę, że trudno będzie mówić o finansowym wsparciu Wisły przez miasto w sytuacji, w której klub jest dłużnikiem gminy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wisła na dnie


Przypomnijmy, że w lipcu tego roku prezydent Krakowa i podlegający mu urzędnicy postawili Wiśle twardy warunek spłaty zaległości związanych z wynajmem stadionu, by podpisać nową umowę na dalszą dzierżawę obiektu. Zaległości Wisły wobec miasta wynosiły wtedy 6,5 mln zł.

6 lipca Wisła wpłaciła na konto miasta 1 mln zł. Później podpisano porozumienie, że zadłużenie będzie regulować Ekstraklasa z pieniędzy jakie klub ma dostawać za transmisje telewizyjne. 24 lipca Ekstraklasa przekazała miastu 1,2 mln zł.

Zadłużenie Wisły wobec krakowskiego zarządu dróg (odpowiadał za miejski stadion przy ul. Reymonta do końca 2013 r.) na dzień 19 listopada 2018 r. wynosiło 3 mln zł plus odsetki za opóźnienie w zapłacie w kwocie 438 tys. zł. Na podstawie umowy cesji Ekstraklasa ma jednak wpłacić na konto Zarządu Dróg Miasta Krakowa pieniądze przysługujące Wiśle z tytułu praw medialnych: 1,6 mln zł nie później niż do 31 października 2019 r., a kolejne 1,6 mln zł - nie później niż do 31 października 2020 r.Wisła ma też zaległości wobec Zarządu Infrastruktury Sportowej, który obecnie odpowiada za stadion. Są to kwoty: 748,6 tys. zł plus odsetki (kwota objęta pozwem sądowym), 1,3 mln zł wraz z odsetkami – wierzytelność podlega spłacie w ratach miesięcznych na podstawie porozumienia z 18 września 2018 r. (okres spłaty grudzień 2018 – sierpień 2020), 51,6 tys. zł plus odsetki – wierzytelność z tytułu dzierżawy pomieszczeń biurowych za październik i listopad 2018 r. Łącznie Wisła jest więc winna ZIS-owi ponad 2,1 mln zł zł plus odsetki. W tym roku Wisła wpłaciła natomiast na rachunek bankowy ZIS łącznie 2 mln 250 tys. zł.

Można zsumować, że obecnie Wisła zarządowi dróg i ZIS jest łącznie winna ponad 5,5 mln zł.

Przypomnijmy jednak, że w lipcu tego roku, a więc w okresie zadłużenia Wisły wobec miasta, klub podpisał z gminą (zrobiły to też Cracovia i Garbarnia) listy intencyjne w sprawie reklamowania Krakowa podczas ligowych meczów. Zgodnie z umową w przypadku „Pasów” i „Białej Gwiazdy” chodziło o kwotę 150 tys. zł, a „Brązowych” - 120 tys. zł.

Czytaj także: Marzena Sarapata: Nie jestem kapitanem Schettino

KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Koniec papierowego L4. Twoje zwolnienie w internecie


Komentarze (127)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wisla-zlozyla-prezydentowi-krakowa-propozycje-by-miasto-zostalo-najwiekszym-sponsorem-klubu

Maciejas (gość)

Zgłoś naruszenie treści

NIECH KIBICE RATUJĄ WISŁĘ, A NIE MIASTO! MIASTO MA OBOWIĄZKI WOBEC WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW, NIE TYLKO KIBICÓW !!! NIE MOŻE BYĆ TAK ŻE MIASTO ZNOWU WYDA PIENIĄDZE NA PRZEPŁACONYCH ZAWODNIKÓW I...rozwiń całość

NIECH KIBICE RATUJĄ WISŁĘ, A NIE MIASTO! MIASTO MA OBOWIĄZKI WOBEC WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW, NIE TYLKO KIBICÓW !!! NIE MOŻE BYĆ TAK ŻE MIASTO ZNOWU WYDA PIENIĄDZE NA PRZEPŁACONYCH ZAWODNIKÓW I DZIAŁACZY !!! KLUB ZAWODOWY POWINIEN SAM SIĘ UTRZYMAĆ A JAK TEGO NIE POTRAFI TO POWINIEN ZOSTAĆ ZAMKNIĘTY. JA JAK PROWADZIŁEM DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ I NIE MIAŁEM PERSPEKTYWY ZYSKU TO JĄ ZAKOŃCZYŁEM I POSZEDŁEM DO INNEJ PRACY ! TO JEST WOLNY RYNEK ! JAK COŚ NIE IDZIE ALBO - KIEPSKO GRAJĄ TO CZAS TO ZAMKNĄĆ! BO PRZYNOSI STRATY! NONSENS JEST WSPIERAĆ KIEPSKĄ FIRMĘ JAKĄ JEST ZAWODOWY KLUB PIŁKI NOŻNEJ WISŁA !!!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
seksualnie.eu

klara (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Chcesz się spotykać na realne spotkania ? Szukasz kobiety z Twoich okolic ? wejdz na seksualnie.eu i zacznij się umawiać

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Podobno znalazł się jakiś ciężki frajer

Król Krak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Podobno znalazł się jakiś frajer na wisłę, więc sprawa 4 lgi przesunie się do przyszłego roku!!!! Przewiduje, że po roku się rozkraczy!!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bogusław!!!

Ja wiedziałem ,że tak bedzie!!!!! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

Prawda jest taka, że Bogusław wiedział co się zaczyna dziać jak dopadli go na stadionie!!!! Potem probował z Jackiem Bednarzem ,ale nie!!!! bo ludzie uwierzyli ze on chce wszystko zniszczyć!!!!!!...rozwiń całość

Prawda jest taka, że Bogusław wiedział co się zaczyna dziać jak dopadli go na stadionie!!!! Potem probował z Jackiem Bednarzem ,ale nie!!!! bo ludzie uwierzyli ze on chce wszystko zniszczyć!!!!!! Jak mówił jaka jest prawda to nikt nie wierzył. Bo jak to delfiny takie dobre!!!!! Oni są ok!!!!!
Nastepnie przyszli do Bogusława w dresach, krótkich spodenkach z browarami na spotkanie biznesowe, na temat sprzedarzy klubu!!!!
Teraz robicie wielkie HALO!!!!!!
TROCHE POKORY ,BO TO wasza WINA!!!!!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wynocha złodzieje

pan (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

sarapata wynocha z Wisły i zabierz bezmózgów z skwk

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
miasto

koooosz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 19 / 2

600 baniek poszlo iod miasta na betonowy stadion dla rzeki teraz gangi okradły klub i dalej wyciagaja kase od ludzi i kibicow itp dosc 4 liga .zgody zoatały zniszcone czas upadku bliski.kibic.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
___stąd

Karoryfer (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

Lepiej byc kibicem rzeki symbolu polskości niz wieszać flagi Izraela. Swoja drogą ktoś kiedyś was posądzi o profanacje narodu wybranego, oni bardzo powaznie do tego podchodzą..


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ja tam nie znam

ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

ja tam nie znam żadnego żyda za pasami za to żydzi grali w wiśle i dzięki żydowi powstał statut wisły

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ZAJECHALI WLASNY KLUB

Ale mam beke (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

Zajechaliscie wlasny klub nie do wiary !!!
Daliscie rządzić bandytce bo chcieliście być kozakami.?
I teraz chcecie kase?Wydymali was i wasz klub a wy frajerzy.
Ale JAJA KIBICE ROZMONTOWALI...rozwiń całość

Zajechaliscie wlasny klub nie do wiary !!!
Daliscie rządzić bandytce bo chcieliście być kozakami.?
I teraz chcecie kase?Wydymali was i wasz klub a wy frajerzy.
Ale JAJA KIBICE ROZMONTOWALI WLASNY KLUB !!!
CALA POLSKA MA Z WAS BEKE !!!!!!!!!!!!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wara od mojej kasy cieniasy!

św.NH (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15 / 3

Jechałem przez Wisłę , paliłem se fajkę, wypadłą mi iskra spaliła się Wisła. Kibice i piłkarze z ZOMO areny zostali przez swoich ograbieni.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
4 liga

Piotr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 26 / 2

do 4 ligi marsz nie ma żadnego ratowania!!! nie z moich pieniędzy


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Garb

Teñczyñski (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 12

Twoich pieniedzy nikt nie chce....a nawiasem mowiac ile jest to Twoje?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Na kolana

hans (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

gts na kolanach ,nareszcie za lata łez..


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Widzę twoje kompleKSy

krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

Wy zawsze winić za wszyzstko będziecie Wisłę. W 1906 jak zakładano oba kluby to teżwina Wisły, że craxa była niepolska, jak craxa wyżekała się polskości i grała w innej lidze to też wina Wisły, jak...rozwiń całość

Wy zawsze winić za wszyzstko będziecie Wisłę. W 1906 jak zakładano oba kluby to teżwina Wisły, że craxa była niepolska, jak craxa wyżekała się polskości i grała w innej lidze to też wina Wisły, jak komuchy przejmowały największe kluby i podpisały pod resorty (Górnik Z, Widzew Ł., Legia W, Lech P.) to też wina Wisły, że was nikt nie chciał bo znaczyliście tyle klub osiedlowy i to teżwina Wisły, że nie macie żadnych sukcesów od lat ze stabilnym budżetem i bogatym właścicielem? NIE, otóż na Wiśle zawsze był klimat, brak kompleksów, patrzenie na siebie a nie na innych, mnóstwo sekcji. Spółka Akcyjna na Wiśle może i upadnie, może będzie 4 liga, ale na kolana nigdy nie padniemy, a nawet jakby to i tak takich jak wy dalej będziemy mieć pod swoim dnem. W Wiśle nie jest super już kilka lat, oczyszczenie czy to przez zmianę właściciela czy przez rozpoczęcie od zera jest potrzebne (przy drugiej opcji miasto wiele straci bo zostanie piłkarska pustynia w KRK), ale co by się nie podziało i tak będzie to największy klub w Krakowie, a wydalej będziecie zakompleKSieńcami z kałuży, którego klub powinien nosić nazwę antyWisła. zwiń

Terminarz Ekstraklasy

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Polub nas na Fejsie!

Tabela Ekstraklasy

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
1 Lechia Gdańsk Live 18 38 11 5 2 30-17
2 Legia Warszawa Live 18 33 9 6 3 29-18
3 Jagiellonia Białystok Live 18 32 9 5 4 33-24
4 Piast Gliwice Live 18 30 8 6 4 26-20
5 Korona Kielce Live 18 29 8 5 5 24-22
6 Pogoń Szczecin Live 18 28 8 4 6 25-21
7 Lech Poznań Live 18 27 8 3 7 25-23
8 Wisła Kraków Live 18 26 7 5 6 31-27
9 Arka Gdynia Live 17 23 6 5 6 26-21
10 Zagłębie Lubin Live 18 21 6 3 9 26-30
11 Wisła Płock Live 18 19 4 7 7 26-32
12 Miedź Legnica Live 18 19 5 4 9 21-35
13 Cracovia Live 17 18 4 6 7 13-19
14 Śląsk Wrocław Live 18 17 4 5 9 25-27
15 Górnik Zabrze Live 18 16 3 7 8 22-32
16 Zagłębie Sosnowiec Live 18 12 2 6 10 22-36