Wiślacki raport z wypożyczeń (10). Nieudany powrót Burasa na Suche Stawy

Jakub Podsiadło
Damian Buras wrócił na dobrze mu znany stadion Hutnika - jego Siarka Tarnobrzeg zremisowała jednak z Garbarnią i na własne życzenie skomplikowała sobie drogę do awansu. W Chinach na właściwe tory wraca drużyna Osmana Chaveza - Qingdao Jonoon nie przegrało już od trzech spotkań.

CHINY

Od początku sezonu w chińskiej drugiej lidze zwolniono już pięciu szkoleniowców, ale trener Osmana Chaveza przynajmniej na razie może być spokojny o swoją posadę. Wygrana Qingdao Jonoon ze Shenzhen Ruby pozwoliła drużynie Honduranina pozostać w środku tabeli tuż pod swoim rywalem zza miedzy - Qingdao Hainiu. Zespół Ruby co prawda odznacza się herbem łudząco podobnym do loga River Plate, jednak na tym inspiracje argentyńską legendą chyba się kończą, bo Chavez i jego koledzy wygrali 3:1. Były stoper Wisły miał udział przy ostatniej, trzeciej bramce dla swojego zespołu - długim podaniem rozpoczął akcję bramkową w 89. minucie.

• 17 maja, China League One (II liga chińska), Qingdao Jonoon 3:1 Shenzhen Ruby. Osman Chavez (90 minut)

POLSKA (I liga)

Na swojego pierwszego gola lub asystę w barwach Termaliki Bruk-Bet Nieciecza wciąż czeka Patryk Fryc. Prawy obrońca "Słoników" swoimi dośrodkowaniami siał niemały popłoch w szeregach Okocimskiego Brzesko - w małych małopolskich derbach to drużyna wiślaka wygrała 2:0, lecz sam Fryc ostatecznie nie maczał palców w żadnym z trafień podopiecznych Piotra Mandrysza. – [i]Wtedy, kiedy trzeba, podłączam się do akcji z przodu, jednak najważniejsze, żeby zabezpieczać "tyły" – mówił po spotkaniu (rozmowa z obrońcą Termaliki TUTAJ). Warto odnotować, że na ławce rezerwowych zasiadł Kamil Moskal - syn byłego piłkarza i trenera Wisły nie znalazł się jednak w gronie trzech rezerwowych, którzy pojawili się na boisku w trakcie meczu.

Bez udziału Jakuba Pułki Flota Świnoujście poczyniła ważny krok w kierunku utrzymania, wygrywając w Jaworznie z GKS-em Tychy 3:2. Za kadencji nowego-starego trenera Tomasza Kafarskiego wiślak nie miał jeszcze żadnej szansy na pokazanie swoich umiejętności na boisku. Zakładając, że jakiekolwiek posiada, bo nie pojawił się na murawie w meczu ligowym od dwóch miesięcy.

• 17 maja, I liga polska, Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 Can-Pack OkocimskI Brzesko. Patryk Fryc (90 minut), Kamil Moskal (niewykorzystany rezerwowy)
  • 18 maja, I liga polska, GKS Tychy 2:3 Flota Świnoujście. Jakub Pułka (niewykorzystany rezerwowy)

POLSKA (II liga)

Pierwszy skład na ławkę rezerwowych zamienił Damian Buras. W sobotę pomocnik Siarki miał okazję wrócić w dobrze znane mu strony, bowiem tarnobrzeżanie przyjechali na Suche Stawy zmierzyć się z Garbarnią Kraków. Były zawodnik Hutnika wszedł na boisko dopiero w 60. minucie i zagrał tak samo ślamazarnie, jak jego zespół. Siarka bezbramkowo zremisowała z "Garcą" i nadal liczy się w walce o awans do I ligi.

Wyrazy współczucia do Tarnobrzega mogłyby spływać z dalekich Suwałk, gdzie Piotr Karłowicz na dobre utknął wśród rezerwowych tamtejszych Wigier. Dzięki bramce w końcówce Wigry pokonały na wyjeździe Pelikana Łowicz i jeszcze mogą włączyć się do rywalizacji o miejsce premiowane awansem. Napastnik Karłowicz oglądał zwycięstwo z ławki - większe zaufanie u trenera Zbigniewa Kaczmarka póki co mają Tomasz Tuttas i Povilas Lukszys. Licznik bramek 21-latka zatrzymał się na czterech trafieniach, ostatnie z nich to zwycięski gol z Motorem Lublin 23 marca.

Honoru wiślackich drugoligowców nie obronił także Jakub Downar-Zapolski z Limanovii Limanowa. Były pomocnik trzecioligowych rezerw "Białej Gwiazdy" miał okazję wystąpić przy sztucznym świetle w spotkaniu ze Stalą Mielec. Cały mecz przesiedział jednak wśród zmienników, a Limanovia przegrała 0:3. Po spotkaniu pracę stracił trener Dariusz Siekliński - nowym szkoleniowcem zespołu z Małopolski został Robert Kasperczyk.

• 17 maja, II liga polska (wschodnia), Garbarnia Kraków 0:0 Siarka Tarnobrzeg. Damian Buras (30 minut)
  • 18 maja, II liga polska (wschodnia), Pelikan Łowicz 0:1 Wigry Suwałki. Piotr Karłowicz (niewykorzystany rezerwowy)
  • 18 maja, II liga polska (wschodnia), Stal Mielec 3:0 Limanovia Limanowa. Jakub Downar-Zapolski (niewykorzystany rezerwowy)

Wiślacki "rozkład jazdy" z Ekstraklasa.net (relacje na żywo)