Włosi jadą na Mundial dzięki zwycięstwu z Czechami (ZDJĘCIA)

Mateusz Warianka
Cesare Prandelli może być zadowolony ze swojej drużyny. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu 2:1 nad Czechami, jego podopieczni zapewnili sobie awans do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2014 roku w Brazylii.

Mimo, że do końca rywalizacji w grupie D pozostały jeszcze dwie kolejki, to reprezentacja Włoch już może powoli myśleć o Brazylii. Z 20 punktami na koncie Squadra Azzurra zapewniła sobie bowiem awans na mundial, wyprzedzając drugą Bułgarię aż o 7 oczek.

Dzisiejsze spotkanie miało również inny ważny akcent. Swój 136 mecz w narodowych barwach rozegrał dziś Gigi Buffon, dzięki czemu zrównał się z rekordzistą pod tym względem - Fabio Cannavaro.

Drużyna z Półwyspu Apenińskiego nie najlepiej rozpoczęła pojedynek z Czechami. Za sprawą Libora Kozaka, który wyprowadził gości na prowadzenie w 19. minucie, Cesare Prandelli i jego ekipa musiała odłożyć myśli o świętowaniu na bok i wziąć się za odrabianie strat. Tak też się stało. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy, bo już w 51. minucie wyrównał Giorgio Chiellini, a trzy minuty później wyniki ustalił z rzutu karnego Mario Balotelli.

Warto dodać, że Włochom dopiero pierwszy raz w historii udało się awansować na mundial aż dwie kolejki przed końcem eliminacji.