Wtorkowe mecze Pucharu Polski

Marek Iwaniszyn
Zagłębie Sosnowiec 0:0 Ruch Radzionków
Zagłębie Sosnowiec 0:0 Ruch Radzionków Rafał Jamróz (Ekstraklasa.net)
W najciekawszym dzisiejszym spotkaniu I rundy Remes Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec pokonało lidera I ligi - Flotę Świnoujście 2:0. Do następnej rundy awansowały również m.in. Korona Kielce oraz Pogoń Szczecin.

W ostatnią sobotę Zagłębie przez 90 minut nie mogło sforsować defensywy lidera drugiej ligi grupy zachodniej - Ruchu Radzionków. Tymczasem do Sosnowca zawitał lider I ligi - Flota Świnoujście, a Zagłębiacy strzelili 2 gole i awansowali do 1/16 Pucharu Polski. Goście w niczym nie przypominali drużyny, która stoi na czele rozgrywek zaplecza ekstraklasy.

2:0 wygrała Pogoń Szczecin z Motorem Lublin. Pierwszą bramkę "Portowcy" strzelili już w piątej minucie. Strzał Mysiaka dobił Dziuba. Mimo przewagi Pogoń nie potrafiła podwyższyć wyniku. Aż do ostatniej minuty, kiedy to z rzutu wolnego strzelił Maksymilian Rogalski.

Klęską zakończył się wyjazd GKS Katowice do Słubic. Trener Adam Nawałka nie zabrał ze sobą kilku podstawowych zawodników (do Słubic nie pojechali: Jacek Gorczyca, Piotr Plewnia, Krzysztof Kaliciak, Grażvydas Mikulenas, Bartosz Iwan i Grzegorz Goncerz) i "Gieksa" przegrała 3:1. Drugoligowiec prowadził do przerwy 2:0, po bramkach Posmyka i Matwijówa. W końcówce honorową bramkę dla Katowiczan strzelił Mieszczak.

Po zaciętym spotkaniu awans do 1/16 finału Pucharu Polski zapewniła sobie Korona Kielce, która wygrała z Ruchem Radzionków 1:0. Jedyną bramkę strzałem głową zdobył w 59 minucie Cichos.

Pewne zwycięstwo odniosła w Zdzieszowicach ekipa Dolcana Ząbki. Pierwszoligowiec pokonał 3:0 występujący w trzeciej lidze tamtejszy Ruch.

Ciekawe widowisko oglądali kibice zgromadzeni w Kluczborku. Do wyłonienia zwycięzcy nie wystarczyło 90 minut. Potrzebna była więc dogrywka. Również i ona nie przyniosła rozwiązania. Dodatkowo ostatnie 8 minut drużyna gości grała w dziewiątkę, po tym jak sędzia ukarał czerwonymi kartkami Obema i Jakosza. Konkurs rzutów karnych był popisem bramkarza gości - Janickiego, który obronił strzały Maliszewskiego, Singa i Surowiaka. Ostatecznie GKP Gorzów Wielkopolski wygrał w rzutach karnych 3:2 i awansował do 1/16 Pucharu Polski.