Wyjazdowe zwycięstwo Miedzi, awans coraz bliżej

Mateusz Komperda/Głos Głogowa
Głogowianie zdołali zwyciężyć Celulozę. Teraz przed nimi ważne spotkanie z Dozametem Mateusz Komperda
Podopieczni Ireneusza Mamrota zdołali pokonać na wyjeździe Celulozę Kostrzyn. Bramki padły dopiero w drugiej części pojedynku.

O porażce na własnym terenie z Promienieniem Żary głogowianie już zapomnieli. W sobotę ( 28.05) zdołali pokonać na wyjeździe Celulozę Kostrzyn 1:3. Zwycięstwo pozwoliło Chrobremu utrzymać fotel lidera III ligi dolnośląsko –lubuskiej. Pomarańczowo – czarni w dalszym ciągu pozostają w walce o awans do II ligi. Ta nabiera rumieńców. Do końca rozgrywek zaledwie dwa spotkania. Głogowianie nie mogą pozwolić sobie już na żadną wpadkę, a zwłaszcza w najbliższym pojedynku z Dozametem Nowa Sól. To ekipa I. Mamrota rozdaje w tym sezonie karty w III lidze i aby ją wygrać musi go zakończyć serią trzech zwycięstw z rzędu.

Niemoc strzelecka
W pierwszej połowie spotkania z Celulozą Kostrzyn głogowianie do bramki rywali nie trafili. Między słupkami pomarańczowo – czarnych powrócił sprowadzony w zimowym okienku transferowym Marek Zator. Trener Chrobrego wyciągnął konsekwencje ze spotkania z Promieniem Żary, w którym Łukasz Zaremba nie ustrzegł się błędów. O sile Chrobrego w ataku miało świadczyć wystawienie Przemysława Stasiaka i Pawła Ochoty. Obaj w pierwszej części spotkania do bramki nie trafili, a tak zakończyła się bezbramkowym remisem. Emocje rozpoczęły się w drugiej części pojedynku. Głogowianie bramkę otwierającą spotkanie zaaplikowali gospodarzom już w 48 minucie, a jej autorem został skuteczny obrońca Michał Michalec. Nie minęły trzy minuty, a głogowianie prowadzenie podwyższyli. Na 0:2 trafił Mateusz Machaj dla którego był to piętnasty gol w tym sezonie. Były zawodnik poznańskiego Lecha jest liderem klasyfikacji strzelców. Gospodarzy było stać jedynie na honorowe trafienie. Te zdobyli po rzucie karnym. Goście nie zamierzali wyjeżdżać z Kostrzyna z jedno bramkową przewagą. W 68 minucie drogę do bramki rywali znalazł jeszcze Konrad Kaczmarek, który na placu gry pojawił się dopiero w drugiej części spotkania.

Trudne starcie
W kolejnej serii spotkań głogowianie zagrają u siebie ostatni pojedynek na własnym stadionie w tym sezonie. Czy pożegnalny z III ligą? Przeciwnikiem ekipy I. Mamrota będzie Dozamet Nowa Sól. Ostatnie spotkanie obu zespołów zakończyło się wygraną głogowian 0:2, a bramki zdobywali Łukasz Ochmański i Krzysztof Molka. Punktów w pojedynku z Polonią Świdnica nie straciła również Ilanka Rzepin, która wygrała 0:3. Przewaga Chrobrego to dalej zaledwie punkt, a sprawa awansu będzie toczyła się do ostatniej ligowej kolejki. Głogowianie ostatni pojedynek rozegrają w Witnicy.

Celuloza: Łopusiewicz – Kuśnierczak, Ossowski (90 Strojny), Sobczak (87 Gruźliński), Hojka, Szutko, Jankowski, Heppner (87 Krupa), Rajkiewicz, Anioł, Budzałek.
Chrobry:: Zator – Filbier (69 Sypień), Kotlarski, Michalec, Bukraba, Machaj B. (46 Kaczmarek), Hałambiec, Niedźwiedź (79 Wolbaum), Machaj M., Stasiak, Ochota (46 Ochmański).