Wymiana ciosów na San Siro. AC Milan pokonał Palermo (ZDJĘCIA)

mgs
W drugim sobotnim meczu 4. kolejki Serie A Milan przed własną publicznością pokonał Palermo 3:2.

Kibice zgromadzeni na San Siro w sobotę wieczorem nie mogli narzekać na brak piłkarskich emocji. Piłkarze zarówno Milanu, jak i Interu zafundowali im prawdziwy rollercoaster. Pierwsi prowadzenie objęli Rossoneri już w 21. minucie za sprawą trafienia pozyskanego latem tego roku Carlosa Bacci. Kolumbijczyk przyjął piłkę po zagraniu Bonaventury i z dość bliskiej odległości pokonał golkipera rywali. Radość mediolańczyków nie trwała jednak długo. Nieco ponad dziesięć minut później Palermo doprowadziło do wyrównania za sprawą trafienia głową Oscara Hiljemarka. Emocji przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę nie było końca. Na pięć minut przed przerwą górą znów był Milan dzięki fantastycznej bramce bezpośrednio z rzutu wolnego autorstwa Giacomo Bonaventury.

Początek drugiej połowy był nieco spokojniejszy. Obie drużyny rozgrywały piłkę w środku pola i grały bardziej zachowawczo niż w pierwszej odsłonie spotkania. Boiskowy impas w 72. minucie przełamali goście z Sycylii, którzy przeprowadzili świetną akcję zakończoną golem na 2:2. Alberto Gilardino zagrał na wolne pole do Oscara Hiljemarka, a ten po raz drugi pokonał Diego Lopeza.

Remis na murawie San Siro nie obowiązywał długo. Raptem trzy minuty po drugim golu Hiljemarka na listę strzelców ponownie wpisał się Bacca. Po dośrodkowaniu Juraja Kucki głową świetnie uderzył Kolumbijczyk, dzięki któremu Milan w 4. kolejce zdobył cenne trzy punkty.

AC Milan - Palermo 3:2

Bramki: 21' Bacca, 40' Bonaventura, 75' Bacca – 32' Hiljemark, 72' Hiljemark

Kartki: 80' Montolivo – 45+3' Lazaar, 66' G. González

AC Milan: D. López – Abate (18' Calabria), C. Zapata, A. Romagnoli, De Sciglio – Bonaventura, Montolivo, Kucka – Honda (79' A. Poli) – Adriano (70' Balotelli), Bacca.

Palermo: Sorrentino – Struna, G. González, El Kaoutari – Hiljemark (89' L. Rigoni), Jajalo, Cocev, Lazaar – F. Vázquez, Durdević (56' Gilardino), Quaison (71' Trajkovski).