Wypowiedzi po meczu Siarka Tarnobrzeg - Okocimski KS Brzesko [KONFERENCJA]

Kevin Słomka
Siarka po dramatycznej końcówce pokonała rywala z Brzeska 1:0 po samobójczej bramce. Pechowcem okazał się kapitan gości, Radosław Jacek. Tarnobrzeżanie dzięki temu zwycięstwu wskakują na podium, a Okocimski kontynuuje czarną serię meczów bez zwycięstwa. Co po tym meczu powiedzieli trenerzy?

Dariusz Siekliński, trener Okocimskiego Brzesko: Dawno nie byłem zdenerwowany po meczu tak, jak dzisiaj. Do tego uważam, że zagraliśmy dziś bardzo dobry mecz. Nie pozwoliliśmy groźnej Siarce na wiele, stworzyliśmy dużo sytuacji i nie wykorzystaliśmy ich. Głupie błędy w obronie w ostatniej minucie skończyły się dla nas tak, jak się skończyły. Mam tu ewidentnie pretensje do naszego bramkarza, który w kilku sytuacjach dzisiaj zachował się naprawdę nieciekawie. Indywidualny błąd, przegrywamy mecz.

Ryszard Kuźma, trener Siarki Tarnobrzeg: W przeciwieństwie do trenera gości my jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni z tego zwycięstwa. Tutaj zgodzę się z trenerem Okocimskiego, że bardzo trudne warunki postawiła nam drużyna gości. Twierdzę, że do przerwy graliśmy bardzo rzetelnie, sumiennie, to, co chcemy grać, ale brakowało kropki nad "i", brakowało odpowiedniego zagrania w danej sytuacji. Nie było łatwo sforsować drużynę, która była dobrze zorganizowana, która dobrze wiedziała co jest naszymi atutami. Ale ciężko pracowaliśmy całą pierwszą połowę, byliśmy blisko, ale nie strzeliliśmy gola. W drugiej połowie mieliśmy grać jeszcze bardziej cierpliwie i spokojnie, ale niestety sami sobie troszkę utrudniliśmy życie i trzeba było grać w całkiem innym układzie. I tu okazało się, że o wiele prostsze jest granie kiedy drużyna ma wyprowadzać kontry, gdy się gra w osłabieniu. Dużo mieliśmy sytuacji klarownych właśnie kiedy graliśmy w osłabieniu. Myślę, że ta cierpliwość i ciężka praca drużyny, spowodowały, że w końcówce była nagroda w postaci tego gola. Poza tym, chciałem też powiedzieć, żeby wszyscy pamiętali, że na szczęście trzeba sobie zapracować i myślę, że zawodnicy swoją solidną pracą na treningach zapracowali sobie na takie szczęśliwe zakończenie.