Zadecydowały

Przemysław Pindor.
Zawisza Bydgoszcz 1:1 Raków Częstochowa
Zawisza Bydgoszcz 1:1 Raków Częstochowa Adam Hak
Remisem (1:1) zakończyło się spotkanie 16. Kolejki spotkań w drugiej lidze pomiędzy MKS Chojniczanką Chojnice a częstochowskim Rakowem. Gola dla gości zdobył w 80 minucie zaledwie 16-letni Dawid Świerk.

Wynik mógł być zupełnie inny gdyby obydwie drużyny wykorzystały swoje niepowtarzalne okazje, jakimi były rzuty karne. Wcześniej rzut karny został sprokurowany przez Hyrę, który nieodpowiedzialnie zachował się w swoim polu karnym, faulując Gibczyńskiego. Najpierw w 11 minucie z "wapna" uderzał najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy, Ziemak ale futbolówka po jego strzale trafiła w słupek bramki Rakowa!

Natomiast podopieczni Jerzego Brzęczka już w trzeciej minucie czasu doliczonego w drugiej połowie mieli kapitalną okazję do zgarnięcia pełnej puli, jednak po strzale Macieja Gajosa z 11 metrów kunsztem bramkarskim popisał się bramkarz gospodarzy, Baran.

Gospodarze pierwsi zdobyli gola. W 40 minucie, Macieja Szramowiata, ładnym strzałem pokonał Piotr Kwietniewski. Częstochowianie wyrównali dopiero w 80 minucie po strzale najmłodszego zawodnika tego spotkania, Dawida Świerka.

Mimo, że częstochowianie grubo przez ponad godzinę musieli grać w dziesięcioosobowym składzie, po czerwonej kartce dla Hyry w 18 minucie, to pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Podopieczni Jerzego Brzęczka mogli pokusić się nawet o zwycięstwo, gdyby wykorzystali rzut karny w ostatniej minucie. Maciejowi Gajosowi w tym przypadku zabrakło troszeczkę szczęścia. Ale tak czasami bywa w piłce nożnej. Jak mawiał Jan Tomaszewski: "Nie ma karnych nie wykorzystanych, są tylko źle strzelone".

Cieszy na pewno fakt, że podopieczni Jerzego Brzęczka po raz kolejny zaprezentowali się bardzo dobrze i znów pokazali wielkš ambicję i wolę walki do samego końca.

Częstochowianie rundę jesienną zakończą spotkaniem u siebie z liderem drugiej ligi, grupy zachodniej, GKS Olimpią Grudziądz. Ten mecz odbędzie się w niedzielę, 14 listopada o godzinie 13:00.

MKS Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

1:0 Kwietniewski 40'
1:1 A.Świerk 81'

Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka). Widzów: 1500

Żółte kartki: Pestka, Fabich, Baran - Hyra, Mastalerz, Kmieć.

Czerwona kartka: Hyra ( za drugą żółtą).

MKS Chojniczanka Chojnice: 12.Baran - 2.Noga, 4.Mikołajczyk, 5.Trzebiński, 6.Pestka, 7.Ziemniak (kpt), 9.Kwietniewski, 11.Gibczyński, 13.Jakosz, 14.Fabich (64'21.Trojanowski), 17.Pach.

Rezerwowi: 1.Szafrański - 3.Arndt, 15.Frymark, 18.Cebulski, 22.Sikorski, 23.Michalak.

Trener: Grzegorz Kapica.

Raków Częstochowa: 12.Szramowiat - 7.Mastalerz (kpt), 16.Hyra, 2.A.Pluta, 3.Łysek, 17.Ł. Kowalczyk (55. 10.Kmieć), 8.S.Ogłaza (63. 11.D. Świerk), 13.Witczyk (20. 4.Górecki), 6.P.Nocuń (71. 5.M.Czerwiński), 14.Gajos, 20.Zachara.