Zagłębie Lubin skromnie pokonało Puszczę Niepołomice. Miedziowi liderem PKO Ekstraklasy, beniaminek kończył mecz w dziesiątkę

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin przynajmniej na chwilę wskoczyło na pierwsze miejsce w tabeli. W meczu otwierającym 5. kolejkę pokonało 1:0 Puszczę Niepołomice. Jedyną bramkę wbił Kacper Chodyna. Beniaminek kończył w dziesiątkę z powodu czerwonej kartki dla Artura Craciuna, a mimo to potrafił stworzyć sytuacje na wyrównanie. Poprzeczkę obił Roman Jakuba.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Puszcza Niepołomice 1:0

Jeszcze przed przerwą zarysowała się przewaga Zagłębia. Podopieczni Waldemara Fornalika oddali jedenaście strzałów, a przez 76 procent czasu posiadali piłkę. Dlaczego nie padła więc ani jedna bramka?

Wbrew pozorom Zagłębie nie stworzyło zbyt wielu klarownych akcji. Tylko dwa wydawały się godne uwagi. Najpierw spudłował dobijający strzał Damjan Bohar, potem debiutującego Serhija Bułecę zatrzymał dobrze dysponowany Kewin Komar.

Puszcza pierwsze sytuacje stworzyła na początku drugiej połowy. Po rzucie rożnym nieczysto trafił Piotr Mroziński. Zaraz potem sprzed linii wybito piłkę Kamilowi Zapolnikowi, ale w tej akcji sędzia dostrzegł spalonego.

Zagłębie - Puszcza 1:0
Zagłębie - Puszcza 1:0 PAP, Sebastian Borowski

Puszcza lepsza po przerwie, ale strzeliło Zagłębie

Zagłębie objęło prowadzenie w 50 minucie po szybkim wprowadzeniu piłki ze skrzydła do pola karnego. Asystujący Bułeca tuż przed faulem zdołał wypuścić Kacpra Chodynę, który dopełnił formalności.

Po golu Zagłębie wcale nie poszło za ciosem. Bogiem a prawdą więcej okazji stworzyła Puszcza. Z najwyższym trudem musieli interweniować Szymon Weirauch z asekurującym Bartoszem Kopaczem, kiedy uderzali Jordan Majchrzak, Konrad Stępień czy ponownie Mroziński. W doliczonym czasie poprzeczkę obił Roman Jakuba. Zdenerwowany na swoich graczy trener Fornalik obejrzał żółtą kartkę.

Niech o dobrej grze Puszczy zaświadczy współczynnik oczekiwanych goli: 1,29 wobec 0,84 Zagłębia.

Wcześniej Puszczę przed utratą drugiej bramki uratował Komar. Próbował wprowadzony Tomasz Pieńko po uprzednim wkręceniu w murawę ostatniego rywala na swojej drodze.

Zagłębie po pięciu występach uzbierało dziesięć punktów. Wygrana z Puszczą przerwała serię dwóch meczów bez zwycięstwa (remis 1:1 z Lechem Poznań i porażka 1:2 z Cracovią).

Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin - Puszcza Niepołomice (w skali 1-6):