Zagłebie przegrywa z zespołem IV ligi!

Michał Wieczorek
Puchar Polski
Puchar Polski Asinfo
Sensacją zakończył się mecz Piasta Kobylin z beniaminkiem ekstraklasy - Zagłębiem Lubin. W pozostałych środowych spotkaniach I rundy Pucharu Polski równiez nie brakowało niespodzianek.

We wtorek rozegrano osiem spotkań I rundy PP. Sprawdź wyniki wtorkowych meczów

Tylko Widzew wygrywa na wyjeździe
GKS Jastrzębie - jedna z dwóch najsłabszych drużyn grupy wschodniej drugiej ligi napędziła strachu faworyzowaneu Widzewowi. Do przerwy GKS przegrywał już 0:4, ale w drugiej połowie ostro wziął się za odrabianie strat. Efektem były 3 gole strzelone Łodzionam, na więcej zabraklo już sił i czasu. Tym samym tylko łódzki WIdzew zapewnił sobie awans do kolejne fazy Pucharu Polski grając na wyjeździe.

Sensacyjnie zakończył się mecz w Kobylinie. Miejscowy Piast, który gra w IV lidze wygrał z przedstawicielem ekstraklasy! Sytuacja Zagłębia Lubin staje się już tragiczna. O ile porażki beniaminka w lidze można jakoś wytumaczyć, trudno będzie wyjaśnić porażkę z zespołem grającym 4 klasy rozgrywkowe niżej!

Niespodzianką zakończyły się także pojedynki w Stalowej Woli, gdzie Stal wygrała z Wisłą Płock, oraz Otwocku, gdze Start wyeliminował Podbekidzie Bielsko-Biała. Dużo więcej emocji było w Tychach oraz Zamościu. Tam także wygrywały zespoły teoretycznie słabsze, ale zwycięstwa odniosły dopiero po serii rzutów karnych. Hetman Zamość lepiej wykonywał "jedenastki" od piłkarzy Warty Poznań, a GKS Tychy był skuteczniejszy od piłkarzy Górnika Łęczna.

ŚRODA, 26 SIERPNIA

17:00 GKS TYCHY 1:1 Górnik Łęczna, karne 3-2 (koniec!)
Mateusz Wróbel 37 - Janusz Surdykowski 73

17:00 HETMAN ZAMOŚĆ 1:1 Warta Poznań, karne 5:4 (koniec!)
Marcin Klatt 43 - Ariel Lindner 50

17:00 GKS Jastrzębie 3:4 WIDZEW ŁÓDŹ (koniec meczu!)
Witold Wawrzyczek (k.) 52, Kamil Jadach 78, Bartosz Hajczuk 88 - Darvydas Sernas 18, 24, Piotr Grzelczak 26, 45

17:00 STAL STALOWA WOLA 2:1 Wisła Płock (koniec meczu!)
Jaromir Wieprzęć (k.) 13, Jurij Mychalczuk 71 - Robert Chwastek 88

17:00 START OTWOCK 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała (koniec meczu!)
Wojciech Wocial 2, Christian Uzoma 81 - Clemence Matawu 44

17:00 PIAST KOBYLIN 3:1 Zagłębie Lubin (koniec meczu!)
Jakub Pospiech 33, Michał Rejek 41, Tomasz Kempiński 72 - Iljan Micanski 65

Wielkimi literami wyróżniono zespoły, które awansowały do 1/16 rozgrywek Pucharu Polski.