Zawisza Bydgoszcz coraz bliżej awansu

Michał Wieczorek
Piłkarze z Bydgoszczy umocnili się na drugim miejscu w tabeli
Piłkarze z Bydgoszczy umocnili się na drugim miejscu w tabeli Adam Hak (Ekstraklasa.net)
Piłkarze bydgoskiego Zawiszy zrobili duży krok w kierunku awansu do 1. ligi. W pierwszym meczu 31. kolejki zachodniej grupy drugiej ligi pewnie pokonali Bałtyk w Gdyni 2:0.

Piłkarze wicelidera szybko przejęli inicjatywę na boisku. Dopiero po kwadransie gra się wyrównała, ale ostatnie słowo przed przerwą i tak należało do Zawiszy. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Cezarego Stefańczyka, akcję zamknął Benjamin Imeh, który z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki.

Bydgoszczanie w drugiej połowie znów dominowali na boisku. Na potwierdzenie swojej przewagi strzelili drugiego gola. W 69. minucie Jakub Bojas przejął piłkę przed polem karnym i uderzył na bramkę Marcina Matysiaka. Piłka otarła się jeszcze o nogi obrońców Bałtyka i wpadła do siatki bezradnego bramkarza gospodarzy.

Goście odpowiedzieli tylko jedną groźną akcją, po której Jakub Kaszuba z ostrego kąta nie trafił w bramkę.

Bałtyk Gdynia 0:2 Zawisza Bydgoszcz - czytaj zapis naszej relacji live prosto ze stadionu!