Mateusz Wojciechwoski
Zawisza pokonał Chrobrego
Zawisza pokonał Chrobrego brak
W meczu 30. kolejki 1. ligi Zawisza wygrał w Bydgoszczy z Chrobrym Głogów 4:1.

Początek spotkania w Bydgoszczy nie owocował w wiele sytuacji bramkowych. Gra toczyła się głównie w środku boiska, gdzie oba zespoły próbowały przejąć inicjatywę.

Zawisza był jednak w stanie wykorzystać jeden z rzutów rożnych i w 30. minucie po bramce Kamila Drygasa gospodarze prowadzili 1:0. Warto wspomnieć, że ładnym dośrodkowaniem popisał się Sebastian Kamiński.

Strzelona bramka dodała animuszu zawodnikowi Zawiszy i siedem minut później zanotował asystę. Dostrzegł on pokazującego się na wolnym polu Szymona Lewickiego, a ten biegnąć w stronę bramki rywala ominął bramkarza i strzelił do pustej bramki, podwyższając wynik na 2:0.

Piłkarze z Głogowa próbowali swoich szans dopiero pod koniec pierwszej połowy, jednak przyniosło to efekt w 43. minucie. Mateusz Machaj uderzył piłkę z rzutu wolnego, a w polu karnym jej lot zmienił Michał Michalec i do przerwy Zawisza prowadziła w Chrobrym 2:1.

Po zmianie stron goście nie rzucili się do odrabiania strat. Nie pozwolili im na to piłkarze Zawiszy, którzy byli stroną dominującą. W jednej z akcji Szymon Lewicki został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Kamil Drygas, wpisując się tym samym po raz drugi na listę strzelców.

Kiedy wydawało się, że mecz zmierza ku końcowi Mica pięknie zagrał dwójkową akcję z Panayotovem. Ten wypatrzył dobrze ustawionego Karola Angielskiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem Janickiego.

Zawisza umocnił się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Aktualnie klub ten traci siedem punktów do Wisły Płock i ma szansę na awans do ekstraklasy.