Zwycięski debiut Błaszczykowskiego w barwach Fiorentiny

Sebastian Chmielak
Jakub Błaszczykowski zaliczył debiut w barwach Fiorentiny, a jego zespół pokonał Genoę 1:0 po bramce Khoumy Babacara. Polak pojawił się na murawie w 80. minucie zmieniając Borję Valero.

Jakub Błaszczykowski w poniedziałek wystąpił w meczu reprezentacji Polski z Gibraltarem, w którym strzelił bramkę. Dzień później trenował już we Florencji. Polak był głównym tematem mediów związanych z Fiorentiną i Serie A. Dziś były zawodnik "BVB" otrzymał szansę debiutu w lidze włoskiej. Pomocnik pojawił się na murawie w 80. minucie zmieniając Borję Valero. Kuba wszedł na murawę, gdy na prowadzeniu byli gospodarze (1:0) po trafieniu Babacara z jedenastu metrów. Był to jednak trudny moment, ponieważ "Viola" od 64. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce Milana Badelja. Na szczęście Fiorentina dowiozła zwycięstwo do końca spotkania i Błaszczykowski wraz z nowymi kolegami mógł cieszyć się z trzech punktów.

Fiorentina - Genoa 1:0 (0:0)

Khouma Babacar 59` (k.)

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Astori, Alonso, Pasqual – Badelj, Valero (80. Błaszczykowski), Vecino – Bernardeschi, Babacar (65. Suárez), Rossi (61. N. Kalinič).

Genoa CFC: Lamanna – De Maio (72. Perotti), Burdisso, Izzo, Cissokho – Rincón, Costa (54. Džemaili), Laxalt, Capel (76. Lazović) – Pandev, Ntcham.