1. liga. GieKSa wygrała w Bytowie! Kędziora dał trzy punkty w końcówce!

tom, Tomasz Kuczyński/Dziennik Zachodni
1. liga. GieKSa wygrała w Bytowie! Kędziora dał trzy punkty w końcówce! Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
1. liga. W meczu 11. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice wygrał w Bytowie z Bytovią 2:1. Gole dla katowiczan strzelili Adrian Błąd i Wojciech Kędziora.

Trener Piotr Mandrysz w stosunku do poprzedniego meczu do wyjściowego składu wstawił bramkarza Sebastiana Nowaka i Mateusza Mączyńskiego.

GieKSa nie mając nic do stracenia od początku grała odważnie i już w 5. minucie Armin Cerimagić sprawdził formę strzegącego bramki Bytovii Andrzeja Witana. W 23. minucie piłkę do bramki katowiczan skierował Łukasz Wróbel. Sędzia odgwizdał spalonego, bo na tej pozycji był jeden z partnerów strzelca nieuznanej bramki.

Mimo okazji z obu stron wydawało się, że kibice do przerwy nie zobaczą goli. Stało się inaczej – w drugiej minucie doliczonego czasu Adrian Błąd strzelił w „okienko” i GKS objął prowadzenie. Zaraz po tym trafieniu sędzia zakończył pierwszą część.

W 54. minucie Tomasz Midzierski uratował GKS przed utratą gola. Maksymilian Hebel minął już Nowaka, ale kapitan gości wybił jego strzał!

Kiedy w 74. minucie Michał Jakóbowski strzelił bramkę na 1:1, wydawało się, że GieKSa znów straciła szansę na trzy punkty.

Stało się inaczej – wprowadzony na boisko Wojciech Kędziora wykorzystał podanie Adriana Frańczaka i GKS w 85. minucie wrócił na prowadzenie!

Bytovia po tym ciosie już się nie podniosła, a oddech ulgi trenera Piotra Mandrysza słychać było z Bytowa nawet w Katowicach.