1. liga. Pierwsze zwycięstwo Wigier Suwałki w zimowych sparingach

ma
Sebastian Bergier zdobył dwa gole w sparingu dla Wigier
Sebastian Bergier zdobył dwa gole w sparingu dla Wigier Krystyna Pączkowska
Wigry Suwałki wygrały 6:1 sparing z zespołem Vytys Wilno, który występuje na drugim poziomie rozgrywkowym na Litwie. Mecz był rozegrany w hali w Mariampolu.

Poprzednie dwa sparingi suwalskiej drużyny zakończyły się bez bramek. Oczywiście FK Poniewież i Suduva Mariampol to były zespoły wyżej notowane niż środowy rywal. Ale cieszy, że podopieczni Ariela Jakubowskiego zaczęli trafiać. Po dwa gole zdobyli wypożyczeni napastnicy Sebastian Bergier ze Śląska Wrocław i Bartosz Bida z Jagiellonii.

Sparing Wigier z mistrzem Litwy

Wigry mają już pięciu nowych zawodników. Poszukiwany jest jeszcze bramkarz do rywalizacji z Damianem Węglarzem.

W sobotę (godz. 12) Wigry na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kownie zmierzą się z miejscowym Żalgirisem.

Vytis Wilno - Wigry Suwałki 1:6 (0:4)
Bramki dla Wigier:
Filip Karbowy 31, Sebastian Bergier 38, 41, Pawel Olszewski 40, Bartosz Bida 47, 80

Wigry Suwałki (I połowa): Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Adrian Piekarski, Adam Chrzanowski, Adrian Karankiewicz, Robert Bartczak, Filip Karbowy, Dawid Polkowski, Iván Albert, Joel Huertas, Sebastian Bergier.
Wigry (II połowa): zawodnik testowany - Piotr Kwaśniewski, Łukasz Sosnowski, Adam Chrzanowski (67 Adrian Karankiewicz), Wojciech Kuriata, Bartosz Bida, Damian Pawłowski, Jakub Świątek, Bartosz Olszewski, Kamil Sabiłło.

Materiał oryginalny: 1. liga. Pierwsze zwycięstwo Wigier Suwałki w zimowych sparingach - Gazeta Współczesna