Damian Wiśniewski
Szymon Feret (z prawej) strzelił gola na wagę wygranej dla Siarki
Szymon Feret (z prawej) strzelił gola na wagę wygranej dla Siarki Marcin Radzimowski
W meczu piątej kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg zmierzyła się na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice. Wygrała 1:0 po golu strzelonym przez Szymona Fereta.

3 liga. Wiślanie Jaśkowice Siarka Tarnobrzeg

Wiślanie Jaśkowice - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
Bramki:
Szymon Feret 63
Siarka: Zoch - Bieniarz (68. Sulkowski), Woś, Szymocha, D. Lisowski, Kaliniec, Kumorek, P. Lisowski, Prusiński (60. Cichocki), Feret (68. Krzysztofek), Orlik (68. Mróz).
Żółte kartki: D. Lisowski (Siarka).

Siarka podchodziła do tego meczu w dobrych nastrojach, ponieważ w poprzedniej kolejce pokonała w derbach województwa podkarpackiego Karpaty Krosno aż 7:0.

Więcej o tym meczu piszemy tutaj:

Podopieczni trenera Dariusza Kantora mogli również liczyć na pierwszą wyjazdową wygraną w tym sezonie (w jedynym wcześniej zagranym meczu w delegacji przegrali 0:1 ze Starem Starachowice). Do przerwy jednak utrzymywał się bezbramkowy remis.

Jedyna w tym meczu bramka padła w 63. minucie spotkania. Właśnie wtedy Kamil Orlik dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek, a Szymon Feret pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Wiślan.

Siarka wygrała i po czterech rozegranych meczach ma na koncie dziewięć punktów. Pozwala jej to na zajmowanie drugiego miejsca w tabeli (piąta kolejka nie została jednak dokończona).

W następnej serii gier tarnobrzeżanie zagrają u siebie z Garbarnią Kraków. Będzie to drugiego września, początek meczu o godzinie 17.