90 minut Bartosza Salamona w Serie A. Cagliari znowu przegrało

jac
Bartosz Salamon
Bartosz Salamon Szymon Starnawski /Polska Press
Liga włoska. Bologna na własnym terenie pokonała Cagliari 2:1 (1:0). Pełne spotkanie w zespole gości rozegrał Bartosz Salamon. Reprezentant Polski utworzył duet stoperów z Portugalczykiem Bruno Alvesem.

Bologna wyszła na prowadzenie w 23 minucie. Wówczas pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Simone Verdi. Piłka ominęła mur i spadła tuż przy prawym słupku. Na 2:0 w 74 minucie podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Federico Di Francesco, który wykorzystał podanie od Ladislava Krejciego. Zaspała cała obrona Cagliari włącznie z Salamonem.

Cagliari od 54 minuty grało w dziesiątkę, ponieważ z boiska został wyrzucony Marco Storari. W 83 minucie straty zmniejszył wprawdzie Bruno Alves, i to dzięki wspaniałemu uderzeniu z rzutu wolnego, ale jego trafienie okazało się być jedynie honorowym. To druga porażka Cagliari w tym sezonie. Na razie jedynym sukcesem jest punkt uzyskany przeciwko AS Roma (2:2). Salamon zaliczył dotąd dwa pełne mecze. Nie zagrał jedynie z Genoą na inaugurację (1:3).

Bologna – Cagliari 2:1 (1:0)

Bramki: Verdi 23’, Di Fransceco 74’ - Alves 83’

Żółte kartki: Dzemaili - Barella, Ionita, Alves
Czerwona kartka: Storari 54’

Bologna: da Costa – Krafth, Oikonomou, Gastaldello, Masina (76’ Torosidis) – Taider, Nagy (86’ Viviani), Dzemaili – Verdi, Destro (69’ Di Franscesco), Krejci.

Cagliari: Storari – Isla, Salamon, Alves, Murru (67’ Tachtsidis) – Ionita, Di Gennarro, Padoin, Barella (56’ Rafael) – Sau (73’ Farias), Boriello.