Ajax pokonał PSV w hicie Eredivisie! Gol i asysta Arkadiusza Milika [WIDEO]

mgs
W hicie 28. kolejki ligi holenderskiej Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe PSV 2:0. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Arkadiusz Milik, który strzelił szesnastego gola w sezonie, a także asystował przy bramce zdobytej przez Anwara El Ghaziego.

Niedzielny mecz PSV z Ajaksem nazywany był walką o mistrzostwo Holandii. Nie bez przyczyny, bowiem już tylko właśnie te dwie drużyny liczą się w wyścigu o triumf w Eredivisie. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego gospodarze zajmowali pierwszą pozycję tabeli, ale goście z Amsterdamu tracili do nich tylko punkt.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla przyjezdnych oraz Arkadiusza Milika. Reprezentant Polski już w 2. minucie wpisał się na listę strzelców, kiedy to strzałem głową pokonał golkipera PSV. 22-letni napastnik miał w pierwszej połowie jeszcze dwie świetne sytuacje strzeleckie, jednak ostatecznie nie udało mu się powiększyć swojego dorobku.

Na boisku znacznie lepiej prezentowali się podopieczni Franka de Boera, którzy stwarzali więcej zagrożenia pod bramką PSV. Ekipa z Eindhoven groźnych akcji stwarzała jak na lekarstwo i nie znalazła sposobu na pokonanie Jaspera Cillessena.

Zwycięstwo Ajaksu w 76. minucie przypieczętował Anwar El Ghazi. Rezerwowy po asyście Arkadiusza Milika podwyższył prowadzenie na 2:0. Dzięki wygranej ekipa z Amsterdamu przeskoczyła PSV w ligowej tabeli i rozsiadła się w fotelu lidera.

Mecz na Philips Stadion był także szóstym spotkaniem, w którym gola strzelił Arkadiusz Milik. Polak ma już na koncie szesnaście trafień w tym sezonie.