Arkadiusz Milik wszedł z ławki i zaliczył asystę. Ajax na remis z Feyenoordem

jac
Ajax Amsterdam zremisował na wyjeździe w derbach z Feyenoordem Rotterdam 1:1. Udział przy golu dającym punkt miał Arkadiusz Milik. Polak podał piłkę strzelcowi, Davy'emu Klaassenowi.

Milik w De Klassieker nie zagrał od pierwszej minuty. Decyzją trenera na boisku pojawil się dopiero w drugiej połowie, kiedy to zmienił Riechedly'a Bazoera. Na tablicy świetlniej wynik dla Ajaksu był wówczas niekorzystny. Przegrywał po bramce Svena van Beeka.

Niecały kwadrans po wejściu Milika Ajaksowi udało się jednak wyrównać i zarazem ustalić wynik spotkania na 1:1. Polak do siatki co prawda nie trafił, ale za to zaliczył asystę - piątą w tym sezonie. Na swoim koncie ma również tyle samo trafień.

Feyenoord Rotterdam - Ajax Amsterdam 1:1 (1:0)