Arkadiusz Milik z golem dla Juventusu. Mecz Serie A z Atalantą Bergamo zakończony remisem. Zagrał też Wojciech Szczęsny

Jacek Czaplewski
Radość Arkadiusza Milika po golu dla Juventusu
Radość Arkadiusza Milika po golu dla Juventusu MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Arkadiusz Milik strzelił gola dla Juventusu w meczu włoskiej Serie A. Reprezentant Polski podwyższył prowadzenie w drugiej połowie, ale Atalanty Bergamo i tak nie udało się pokonać. Widowisko zakończyło się rozczarowującym remisem 2:2. Spośród naszych rodaków do końca na murawie pozostał jedynie Wojciech Szczęsny.

Gol Arkadiusza Milika, Juventus na remis z Atalantą

Arkadiusz Milik wyszedł w ataku Juventusu. Duet napastników utworzył z Włochem Federico Chiesą. W składzie Juventusu zabrakło pauzującego za żółte kartki Dusana Vlahovicia. Jako zmiennik zaczął natomiast Moise Kean.

Jak bramkę zdobył Arkadiusz Milik? To była 70 minuta, kiedy dał prowadzenie Juventusowi. Po wrzutce z lewej flanki i zgraniu piłki w polu karnym napastnik Starej Damy huknął z lewej nogi. Piłka mimo interwencji bramkarza wpadła do siatki Atalanty. Asystował Weston McKennie.

Jakub Moder z szansami na gola w meczu Premier League

Trzeci gol Arkadiusza Milika, Juventus spadł na trzecie miejsce

Dla Milika pełniącego głównie rolę zmiennika to dopiero trzeci gol w tym sezonie Serie A. Dwa razy tyle strzelił dla Juventusu, licząc wszystkie rozgrywki. Drugą połowę dorobku uzbierał bowiem w Pucharze Włoch.

Juventus ledwie przez pięć minut prowadził z Atalantą. Wynik w 75 minucie ustalił bowiem Holender Teun Koopmeiners. Po chwili Milik zszedł murawy, a na ostatni kwadrans pojawił się wspomniany Kean.

Z powodu siódmego remisu w sezonie Juventus stracił drugie miejsce na rzecz Milanu.