Arkadiusz Milik zdobył bramkę w starciu z Lecce w 6. kolejce włoskiej Serie A. Juventus zwyciężył 1:0 po golu Polaka

Jakub Jabłoński
Milik z pierwszym trafieniem w sezonie. Jego drużyna zwycięska!
Milik z pierwszym trafieniem w sezonie. Jego drużyna zwycięska! PAP/EPA/Alessandro Di Marco
Liga włoska. Arkadiusz Milik swoim trafieniem w 58. minucie meczu pomiędzy Juventusem Turyn a Lecce przesądził o zwycięstwie "Starej Damy" 1:0. Dla polskiego napastnika był to premierowy gol w bieżącej kampanii Serie A.

Arkadiusz Milik daje zwycięstwo Juventusowi!

29-letni napastnik nareszcie w szóstej kolejce nowego sezonu Serie A wpisał się na listę strzelców w starciu przeciwko Lecce na Allianz Stadium. Reprezentant Polski po zgraniu piłki głową przez Adriana Rabiota z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki w 57. minucie spotkania.

Polak w meczu z Lecce zagrał dokładnie 78. minut. Na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry polskiego napastnika zmienił serbski konkurent o miejsce w składzie, czyli Dusan Vlahović. Ostatecznie to gol Milika przesądził o zwycięstwie i zgarnięciu trzech punktów przez "Starą Damę" z niżej notowanym rywalem.

Cały mecz w bramce Juventusu zagrał również inny Polak - Wojciech Szczęsny. 33-latek spotkanie z dobrze spisującym się w tym sezonie Lecce będzie mógł lepiej wspominać niż starcie w ostatniej kolejce z Sassuolo (2:4). Polski golkiper popełnił wtedy jeden znaczący błąd, gdzie tak piąstkował piłkę, że ta odbiła się od murawy i między jego nogami wpadła do siatki.

Ostatecznie dzięki zwycięstwu z Lecce Juventus awansował na drugie miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy tracąc tylko dwa punkty do pierwszego Interu Mediolan, który swój mecz gra w środę z... Sassuolo, czyli niedawnym oprawcą "Starej Damy".

LIGA WŁOSKA w GOL24

Sto meczów, pięć bramek, cztery wielkie turnieje w tym ćwierćfinał Euro 2016 - oto sukcesy Grzegorza Krychowiaka, który postanowił zakończyć karierę w reprezentacji Polski w wieku 33 lat po piętnastu latach przylatywania na zgrupowania. Oto jak tę barwną postać zapamiętają internauci. Zobaczcie memy z bezwzględnie najlepszą szóstką w najnowszej historii Biało-Czerwonych. Szóstką, która - niestety! - trochę za późno powiedziała: "pas".

Najlepsze MEMY z Grzegorzem Krychowiakiem w roli głównej. Ta...