Arsenal wygrywa w derbach Londynu (ZDJĘCIA)

Bartłomiej Szura
W rozegranych w ramach 2. kolejki spotkań angielskiej Premier League derbach Londynu Arsenal pokonał Fulham 3:1. Dwie bramkii dla Kanonierów strzelił Łukasz Podolski a jedną dołożył Olivier Giroud. Dla gospodarzy honorową bramkę strzelił Darren Bent.

Po porażce w pierwszej kolejce z Aston Villą Arsenal musiał wygrać z Fulham, aby odzyskać zaufanie kibiców. W rozgrywanym w deszczu spotkaniu Kanonierzy szybko strzelili bramkę, za sprawą Oliviera Girouda. Gospodarze próbowali szybko wyrównać, ale Szczęsny tym razem doskonale zachował się przy strzałach Kasamiego.

Padający deszcz nie ułatwiał zawodnikom gry, jednak klasę pokazał w tym spotkaniu Łukasz Podolski. Najpierw w 40. minucie kapitalnie wykończył akcję Walcotta, strzelając z 16 metrów pod poprzeczkę, a na 20 minut przed końcem uderzył mocno z narożnika pola karnego, zdobywając gola na 3:0. Fulham miało w tym meczu kilka szans, ale w odróżnieniu do meczu z Villą, dobrze spisywał się bramkarz Arsenalu.

Skapitulował tylko raz – na 10 minut przed końcem, po strzale Benta. Arsenal zasłużenie wygrał spotkanie, będąc zespołem lepszym i skuteczniejszym. Jednak kibice cały czas oczekiwać będą od zespołu Wegnera lepszej gry i przede wszystkim transferów. A na te ostatnie coraz mniej czasu.