Artur Boruc nie uratował Fiorentiny

Bartosz Marcinkowski / Polskapresse
Artur Boruc nie zatrzymał Interu Mediolan na San Siro. Inter w tym sezonie w Mediolanie ogrywa, kto chce, pierwszy był Trabzonspor, a ostatnio Udinese i CSKA Moskwa. Fiorentina liczyła, że dołączy do grona tych drużyn, jednak przegrała z wyżej notowanym rywalem 0:2.

Mimo dwóch puszczonych bramek, Boruc był jednym z najlepszych zawodników w swojej drużynie. Pod koniec meczu uchronił swój zespół przed dotkliwszą porażką, wychodząc zwycięsko z pojedynku z Pazzinim. Podczas meczu prezes Interu Massimo Moratti bacznie obserwował skrzydłowego Violi Juana Manuela Vargasa i napastnika Stevana Joveticia, którymi jest podobno zainteresowany. Lazio pokonało na wyjeździe Lecce 3:2 i potwierdziło, że będzie się liczyć w walce o czołowe miejsce w Serie A. Dobre spotkanie rozegrał Miroslav Klose, który zdobył dwie bramki dla Lazio. Zawiódł Milan, który jedynie zremisował z Bologną 2:2.

We Francji PSG dogoniło lidera tabeli Montpellier, wygrywając z Sochaux 1:0. Z kolei rewelacja rozgrywek Montpellier niespodziewanie przegrało z Valenciennes 0:1 i wyprzedza PSG już tylko lepszym bilansem bramkowym.
Lille pokonało Dijon 2:0. Ludovic Obraniak znalazł się na ławce rezerwowych, a Ireneusz Jeleń zagrał w drugiej połowie. Obydwaj Polacy przegrywają rywalizację o miejsce w składzie, Jeleń z Moussą Sowem, a Obraniak z Joe Cole'em.

Prawdopodobnie Obraniak zmieni klub w zbliżającym się okienku transferowym, Polak ma dość siedzenia na ławce rezerwowych. Dla Jelenia szansą na częstsze występy w składzie, może być styczniowy wyjazd Sowa na Puchar Narodów Afryki. Problemu z regularną grą w Auxerre nie ma Dariusz Dudka, który zagrał 90 minut w wygranym 2:1 meczu z Niceą.