Kibice Legii czekają na powrót Boruca. Ulubieniec Żylety opuścił Łazienkowską w połowie 2005 roku. Bronił w szkockim Celtiku Glasgow, włoskiej Fiorentinie, angielskim Southampton, a od połowy 2014 roku w AFC Bournemouth. W listopadzie 2017 roku Boruc po raz ostatni wystąpił dla reprezentacji Polski.
Boruc wielokrotnie podkreślał, że chce zakończyć karierę w Legii, z której wypłynął na szerokie wody. W zeszłym roku z trybun wspierał drużynę w meczu el. Ligi Europy z Rangers FC - klubem znienawidzonym przez Celtic.
O zainteresowaniu Legii powrotem bramkarza mówiło się od dawna. W tym tygodniu doszło do porozumienia na linii zawodnik - klub i wydaje się, że transfer za moment dojdzie do skutku.
Legia zamieściła dzisiaj na swoim koncie w portalu Twitter krótki film, na którym widać rozkładaną szachownicę. W pewnym momencie następuje zbliżenie na jeden z narożników, przy którym widnieje cyfra 1, oraz litery A i B. Jednoznacznie symbolizuje to występującego z numerem 1 - Artura Boruca. Ostatnie ujęcie krótkiego filmiku pokazuje figurę króla, a popularny bramkarz jest znany w Warszawie również jako "Król Artur".
Jeżeli Boruc dołączy do Legii to stanie się najstarszym piłkarzem PKO Ekstraklasy. Z Wisły Kraków odszedł bowiem jego rówieśnik, młodszy o blisko cztery miesiące Marcin Wasilewski.
Transfery Legii Warszawa - lato 2020:
Przyszli: Josip Juranović (transfer definitywny, Hajduk Split, kontrakt do czerwca 2023), Filip Mladenović (wolny transfer, ostatnio Lechia Gdańsk, kontrakt do czerwca 2023), Rafael Lopes (Cracovia, kontrakt do grudzień 2022)
Odeszli: Radosław Majecki (transfer definitywny, 7 mln euro, AS Monaco), Salvador Agra (rozwiązanie kontraktu), Ivan Obradović (rozwiązanie kontraktu), Mateusz Praszelik (koniec kontraktu).
Przedłużyli umowy: Michał Karbownik (do czerwca 2024), Inaki Astiz (do czerwca 2021), Luis Rocha (czerwiec 2021).
Powrót wypożyczeń: Michał Król (Wigry Suwałki, już teraz), Cezary Miszta, Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, po sezonie), Mateusz Żyro (Stal Mielec, po sezonie), Kacper Kostorz (Miedź Legnica, po sezonie), Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, po sezonie?), Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, po sezonie), Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, po sezonie?).
+ kontrakt do czerwca 2022 roku przedłużył trener Aleksandar Vuković
EKSTRAKLASA w GOL24
Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy
wideo: Press Focus/x-news
Rozbudowa kompleksu sortowo-rekreacyjnego w Białobrzegach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?