Awantura na Signal Iduna Park. Fani Herthy starli się z policją

red
W Dortmundzie grupa fanów Herthy starła się z policją
W Dortmundzie grupa fanów Herthy starła się z policją East News
Zadyma podczas szlagieru Bundesligi. W Dortmundzie na początku meczu Borussii z Herthą doszło do starć fanów berlińskiego zespołu z policją. Hertha za ten incydent może spodziewać się dotkliwych kar.

Na Signal Iduna Park gorąco zrobiło się już w 12. minucie spotkania. Sympatycy Herthy zaczęli rozwijać dużych rozmiarów flagę oraz odpalać środki pirotechniczne. Chwilę później w sektorze gości pojawiła się policja. Sprowokowało to grupkę fanów Herthy do agresywnego zachowania. Kilkanaście osób weszło na ogrodzenie, z którego uderzali policjantów masztami flag. Po chwili sytuacja została opanowana.

Arbiter po konsultacji z komisarzem kontynuował spotkanie. Pojedynek w Dortmundzie zakończył się remisem 2:2. Łukasz Piszczek musiał opuścić boisko w 92. minucie z powodu odniesionego urazu.