Barcelona - Sevilla 2:0. Kolejne zwycięstwo Barcy

Damian Orłowicz
W meczu 28. kolejki Primera Division Barcelona pokonała w Sevilli gospodarzy 2:0. 150 bramkę w La Liga dla Dumy Katalonii zdobył Leo Messi. Barcelona traci w tabeli do Realu Madryt siedem punktów, jednak Królewscy swoje spotkanie rozgrywają w niedzielę.

W meczu nie mógł wystąpić Eric Abidal. Zawodnik Barcelony będzie musiał się poddać transplantacji wątroby. I nie wiadomo czy powróci do zawodowej piłki. Gest dla francuskiego gracza wykonali piłkarze obu drużyn, którzy wybiegli na murawę w koszulkach z pozdrowieniami dla niego.

Barcelona mogła objąć prowadzenie już w 7. minucie. Na bramkę uderzył Adriano, piłka odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców i tylko dzięki interwencji bramkarza Andresa Palopa, nie wpadła do bramki. Kolejną dobrą interwencją bramkarz Sevilli popisał się w 11. minucie gdy po prostopadłym podaniu Fabregasa na bramkę uderzał Pedro.

Ataki Barcelony przyniosły jednak bramkę już w 18. minucie spotkania. Przed polem karnym sfaulowany został Adriano, a rzut wolny na bramkę zamienił Xavi Hernandez. Dwie minuty później wynik meczu mógł podwyższyć Iniesta, jednak jego strzał był niecelny.

W 25. minucie swoją 150 bramkę w La Liga zdobył Leo Messi. Argentyński napastnik otrzymał podanie od Iniesty, minął w polu karnym Emira Spahica i podcinką umieścił piłkę w bramce.

Sevilla mogła zdobyć bramkę kontaktową w 33. minucie, gdy po nieporozumieniu Valdesa i Pique na bramkę uderzył Manu Del Moral. Jednak po jego główce piłka odbiła się tylko od poprzeczki. Po tej sytuacji gospodarze nadal atakowali, jednak uderzenia Frederica Kanoute mijały bramkę Barcelony lub były bronione przez Victora Valdesa.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Barcelona powinna strzelić trzecią bramkę w meczu, jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Cesc Fabregas.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Sevilli i gospodarze w 61. minucie powinni strzelić bramkę. Jesus Navas popisał się fantastycznym podaniem z prawej strony, jednak Manu Del Moral nie skierował piłki do bramki.

Gola dla Barcelony w 73. minucie mógł zdobyć Iniesta, kolejnym świetnym podaniem popisał się Lionel Messi, jednak podcinka Iniesty minęła bramkę strzeżoną przez Andresa Palopa.

Dobre spotkanie w barwach gospodarzy rozgrywał Jesus Navas, który powinien mieć na koncie co najmniej jedną asystę. Jednak Manu Del Moral i Frederic Kanoute nie potrafili wykorzystać świetnych podań od hiszpańskiego pomocnika Sevilli.

Ostatnich minutach spotkania Pedro powinien strzelić bramkę na 3:0, jednak nie wykorzystał sytuacji jeden na jednego i mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Katalończyków.

Sevilla - Barcelona 0:2 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!