Biało-czerwoni grali w klubach. Podsumowanie kolejki

Piotr Kupisz
Za nami kolejny, emocjonujący piłkarski tydzień. Działo się więcej niż zazwyczaj, a to za sprawą europejskich pucharów rozgrywanych w środku tygodnia. Sprawdźcie, jak radzili sobie Biało-czerwoni.

Przemysław Tytoń, PSV Eindhoven
Tytoń w środku tygodnia dostał szansę w meczu w ramach rozgrywek Ligi Europy. W 57. minucie zastąpił kontuzjowanego Boya Watermana, jednak już cztery minuty później pozwolił rywalom na strzelenie bramki. W weekend, PSV wygrało w lidze z PEC Zwolle 2:1, jednak Przemysław Tytoń całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Łukasz Piszczek, Borussia Dortmund
Nasz prawy obrońca rozegrał znakomite zawody w Lidze Mistrzów, będąc jednym z najlepszych piłkarzy Borussi w wygranym meczu z Realem Madryt. W meczu ligowym, Piszczek rozegrał pełne 90 minut, a jego drużyna pokonała na wyjeździe Freiburg 2:0. Polak otrzymał notę 3 (1 to klasa światowa).

Marcin Wasilewski, Anderlecht Bruksela
W rozgrywkach Ligi Mistrzów Wasilewski spotkał się ze swoim "oprawcą" Axelem Witselem, który trzy lata temu spowodował tragiczną kontuzję naszego obrońcy. Wasyl rozegrał całe zawody, jednak Anderlecht uległ Zenitowi 0:1. W spotkaniu ligowym, przegranym z Charleroi 0:2, Marcin Wasilewski nieszczęśliwie wpakował piłkę do własnej siatki, a w 57. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Kamil Glik, Torino
Kamil Glik na domowy mecz z Parmą powrócił do wyjściowego składu Torino. Polak nie pomógł jednak swojej drużynie, która przegrała 1:3 i obecnie znajduje się na 13. miejscu w tabeli Serie A.

Zbigniew Boniek naprawi PZPN? Wiemy co chce zrobić!

Jakub Wawrzyniak, Legia Warszawa
Legia Warszawa wygrała przed własną publicznością z Piastem Gliwice 3:2. Jakub Wawrzyniak rozegrał całe spotkanie.

Paweł Wszołek, Polonia Warszawa
Skrzydłowy reprezentacji Polski rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu z GKSem Bełchatów, wygranym 5:0. Wszołek po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony, strzelił bramkę na 1:0 i cały czas stwarzał zagrożenie pod bramką rywali.

Eugen Polanski, Mainz 05
Drużyna Eugena Polanskiego nie miała problemów z pokonaniem u siebie Hoffenheim 3:0. Polak nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Grzegorz Krychowiak, Reims
Rozegrał pełne 90 minut w zremisowanym spotkaniu 1:1. Polak zaliczył zdecydowanie słabszy występ niż w poprzedniej kolejce, francuskie „L’Equipe” wystawiło mu notę 4.

Kamil Grosicki, Sivaspor
Sivaspor przegrał na własnym stadionie z Akhisar Belediye Genclik Ve Spor 1:2. Kamil Grosicki grał przez całe spotkanie, jednak nie pomógł swojej drużynie w wywalczeniu chociażby punktu.

POLSKA - URUGWAJ. BILETY w niższych cenach!

Ludovic Obraniak, Girondins Bordeaux
Girondins Bordeaux doznało pierwszej porażki w sezonie, ulegli na wyjeżdzie Bastii 1:3. Ludovic Obraniak rozegrał całe spotkanie, obejrzał żółtą kartkę oraz zanotował asystę. Dziennikarze „L’Equipe” wystawili Polakowi notę 6.

Robert Lewandowski, Borussia Dortmund
Lewandowski, podobnie jak Łukasz Piszczek, rozegrał znakomite zawody w grupowym meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Polak w 36. minucie wykorzystał błąd defensywny Królewskich i pewnym strzałem pokonał Ikera Casillasa. W meczu ligowym rozegrał pełne 90 minut i zanotował asystę. Za to spotkanie dziennikarze przyznali mu notę 3 (1 to klasa światowa).

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Ariel Borysiuk (FC Kaiserslautern), Arkadiusz Milik (Górnik Zabrze)
Mierzejewski całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych, Borysiuk rozegrał pełne 90 minut i obejrzał żółtą kartkę. Arkadiusz Milik zagra dopiero dziś, Górnik Zabrze będzie się mierzył na wyjeździe z Ruchem Chorzów.