Błękitni Stargard rozgromili Stilon Gorzów w sparingu

(paz)
Błękitni w sparingach strzelają dużo goli. W czterech spotkaniach trafili 12 razy, ale tracą też dosyć dużo bramek (6). Tadeusz Surma/archiwum
Błękitni Stargard pokonali w Gorzowie 5:1 czwartoligowy Stilon w swoim ostatnim meczu kontrolnym przed sezonem 2016/2017.

Stilon Gorzów - Błękitni Stargard 1:5 (1:2)
Bramki: Ouedraogo (18) - Baranowski (14), Brzeziański (35), Piskorz (52), Czapłygin (61), Magnuski (64).
Błękitni (I połowa): Wróbel - Szymusik, Pustelnik, Baranowski, Gutowski, Lisowski, Kazimierowicz, Flis, Fadecki, Więcek, Brzeziański. (II połowa): Bełtowski - Liśkiewicz, Pustelnik, Baszak, Zdunek, Piskorz, Karmański, Czapłygin, Pluta, Magnuski, Sestrenśkyj.

Błękitni prowadzili już po pierwszej połowie 2:1, a wynik został ustalony po nieco ponad godzinie gry. W stargardzkim zespole wystąpiło czterech testowanych zawodników: pomocnicy Filip Karmański (Bałtyk Koszalin) i Mateusz Czapłygin (Arka II Gdynia) oraz napastnicy: Przemysław Brzeziański (ostatnio Drawa Drawsko) i Ołeksandr Sestrenśkyj (Unia Dolice).

W składzie Stilonu zagrało kilku zawodników dobrze znanym kibicom w naszym regionie, jak Filip Łaźniowski, Alan Błajewski, Jakub Okuszko, Paweł Posmyk czy strzelec bramki - Abdul Moustapha Ouédraogo.

Był to czwarty sparing Błękitnych w letnim okresie przygotowawczym. Wcześniej pokonali 3:1 Bałtyk Koszalin i remisowali 2:2 z Kotwicą Kołobrzeg i Świtem Skolwin.

W najbliższą sobotę zespół trenera Krzysztofa Kapuścińskiego zagra u siebie z Gryfem Wejherowo w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Początek spotkania o godz. 17.

Pierwszy mecz nowego sezonu w II lidze 30 lipca na wyjeździe, również z zespołem z Wejherowa.

Materiał oryginalny: Błękitni Stargard rozgromili Stilon Gorzów w sparingu - Głos Szczeciński