Bogdanka zdeklasowała Polkowice. Show Brazylijczyka Nildo

Karol Kurzępa
Nildo ustrzelił hat-tricka i łęcznianie odprawili z kwitkiem drużynę z Polkowic
Nildo ustrzelił hat-tricka i łęcznianie odprawili z kwitkiem drużynę z Polkowic Karol Wiśniewski / Polskapresse
Łęcznianie pewnie pokonali KS Polkowice, który wciąż pozostaje "czerwoną latarnią" 1. ligi. Okrasą spotkania były trzy gole brazylijskiego snajpera Bogdanki.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się wiele ciekawego. Przy piłce dłużej pozostawali gospodarze, którzy starali się atakować głównie lewym skrzydłem z wykorzystaniem Michała Renusza, bądź prawą flanką gdzie grał Michał Zuber.

Gola przyniosła gospodarzom jednak akcja środkiem boiska po ładnym solowym rajdzie Wojciecha Łuczaka z 22 minuty. Rozgrywający "zielono-czarnych" posłał prostopadłą piłkę do Brazylijczyka Nildo, ten minął kapitana gości, bramkarza Sebastiana Szymańskiego i posłał futbolówkę do pustej bramki. Było to już czwarte ligowe trafienie napastnika gospodarzy w tym sezonie.

Po otwarciu wyniku gra nieco "siadła". Do głosu starali się dojść goście, jednak jeżeli byli oni przy piłce to nic z tego w zasadzie nie wynikało. Ich próby zainicjowania akcji ofensywnych były nieudane. Po bramce dla łęcznian nie zdarzyło się już w pierwszej połowie nic godnego odnotowania.

W drugiej połowie wzrosła dominacja podopiecznych Piotra Rzepki. Goście byli właściwie dla GKS-u tłem. Kolejne dwie bramki dołożył Nildo, z którym kompletnie nie radziła sobie defensywa polkowiczan.

Druga bramka padła w 73. minucie. Świetnie prawą stroną przedarł się Zuber, odegrał do będącego w polu karnym Jonathana, który dośrodkował ją wprost na nogę Nildo. Snajper łęcznian pozostawił bez szans bramkarza gości i podwyższył prowadzenie.

3:0 było już 10. minut później. Po dobrym rajdzie Renusza, skrzydłowy GKS wszedł w pole karne i wystawił piłkę niepilnowanemu Nildo, który bez problemu umieścił ją w siatce, zaliczając tym samym hat-tricka.

Trzybramkowe zwycięstwo to dla faworyzowanych przed meczem gospodarzy zasłużony rezultat. Polkowiczanie pozostali na dnie ligowej tabeli, wciąż nie mając na swoim koncie choćby jednego zwycięstwa. Zespół Dominika Nowaka był jak do tej pory najsłabszą drużyną jaka grała na stadionie w Łęcznej.

GKS Bogdanka - KS Polkowice 3:0 (1:0)

1:0 - Nildo 22′
2:0 - Nildo 73′
3:0 - Nildo 83′

GKS Bogdanka: Sergiusz Prusak - Dawid Sołdecki, Wallace, Veljko Nikitović, Łukasz Pielorz - Michał Zuber, Jacek Falkowski,Radosław Bartoszewicz, Wojciech Łuczak (62 Jhonatan), Michał Renusz (90 Damian Kwiatkowski) - Nildo (90 Mateusz Pielach)

KS Polkowice: Sebastian Szymański - Dawid Wacławczyk, Marcin Nowak, Mateusz Bartków, Krzysztof Kazimierczak (71 Patryk Bryła) - Krzysztof Janus, Mateusz Peroński (46 Jakub Więzik), Przemysław Kocot, Kamil Wacławczyk,Damian Piotrowski - Mateusz Piątkowski (81 Maciej Bancewicz)