Bohater Kolejarza: Wszyscy pracują na wynik

Stanisław Szpyrka
Maciej Kowalczyk (po prawej)
Maciej Kowalczyk (po prawej) Adrian Szpyrka
- Mamy drużynę wyrównaną i wszyscy pracują na wynik i na mnie pracuje drużyna. Ja się cieszę że mi podają i że na inaugurację udało się strzelić - powiedział nam po meczu z Dolcanem Maciej Kowalczyk, strzelec dwóch bramek dla Dolcanu Ząbki.

Strzelił Pan dzisiaj dwie bramki dzięki czemu Kolejarz wygrał 2:0. Jak Pan ocenia dzisiejsze spotkanie?
Jak to na inauguracje, na początku widać pogoda nas nie rozpieściła, cały czas zimno nagle tak gorąco, stąd dzisiaj takie granie w powolnym tempie, ale mam nadzieje że z meczu na mecz będziemy się lepiej prezentować.

Bez wątpienia został Pan bohaterem meczu. Czy uważa się Pan za lidera zespołu?
Myślę, że mamy drużynę wyrównaną i wszyscy pracują na wynik i na mnie pracuje drużyna. Ja się cieszę że mi podają i że na inaugurację udało się strzelić.

Jakie były założenia taktycznie w połowie spotkania?
Żebyśmy utrzymali tą zaliczkę z pierwszej połowy i dalej grali swoje

Jaki jest cel Kolejarza na drugą część sezonu?
Zdobyć jak najwięcej punktów. Twardo stąpamy po ziemi. Mamy teraz dwa ciężkie mecze. Gramy z czołówką i zobaczymy jak się będziemy prezentować.

W przerwie zimowej nastąpiły zmiany kadrowe. Jak Pan ocenia wzmocnienia drużyny ze Stróż?
Dzisiaj od pierwszych minut zagrał Krzysztof Gajtkowski, a potem wszedł Kamil Nitkiewicz. Jest jeszcze paru chłopaków którzy siedzą na ławce i mam nadzieje ze w najbliższym czasie tez dostaną szanse o pokażą się z dobrej strony.

W pierwszej części sezonu boisko w Stróżach wyraźnie Wam nie sprzyjało, czy teraz się to zmieni?
Mam nadzieje że po ostatnim meczu z Radzionkowem przełamaliśmy tą niemoc i mam nadzieje ze teraz punkty będziemy zdobywać także u siebie.

W następnym meczu na wyjeździe powalczycie o trzy punkty?
Na pewno. Na wyjazdach w jesieni dobrze nam się grało na boiskach przeciwnika. Czy strzelę gola? Mam nadzieje!