Boxing Day za nami!

PI
Chelsea zagrała dzisiaj znakomite zawody
Chelsea zagrała dzisiaj znakomite zawody Chelsea Londyn
Jak co roku 26 grudnia w Anglii odbył się Boxing Day. Jeżeli liczyliście na rekordową ilość bramek i zaskakujące rozstrzygnięcia spotkań to musimy was rozczarować. Chelsea Londyn odniosła dwunaste z rzędu zwycięstwo, czwarty raz z kolei wygrał Manchester United, Arsenal w końcówce uratował 3 punkty a Leicester przegrało dziewiąte spotkanie w sezonie. Występy Artura Boruca i Łukasza Fabiańskiego były pewne, a dzisiaj po raz pierwszy w sezonie ligowym na boisku zameldował się Marcin Wasilewski. Niestety drużyny Polaków poniosły porażki.

Boxing Day rozpoczął się spotkaniem Watford - Crystal Palace. Pierwsza połowa zaczęła się dla gospodarzy fatalnie, bowiem Walter Mazzarri w pierwszym kwadransie meczu musiał dokonać dwóch zmian. W 26 minucie Yohan Cabaye dał Crystal Palace prowadzenie. Wynik podwyższyć mógł Christian Benteke, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Tego błędu nie popełnił Troy Deeney, który w 71 minucie wykorzystał ''jedenastkę'' i dał swojej drużynie jeden punkt.

Chelsea Londyn wygrała swoje dwunaste spotkanie z rzędu i pewnie kroczy w kierunku mistrzostwa Anglii. Bournemouth Artura Boruca musiało uznać wyższość ekipy Antonio Conte, a pierwsza bramka Pedro Rodrigueza była ozdobą tego spotkania.
Dzisiejsze show skradł jednak wszystkim Henrich Mychitarian. Dlaczego? Ano dlatego:

Manchester United wygrał z Sunderlandem 3:1, a na listę strzelców wpisali się też Daley Blind i Zlatan Ibrahimović. Dla gości honorowe trafienie zaliczył Fabio Borini.

Po dwóch porażkach z rzędu w końcu zwyciężył Arsenal Londyn. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, a jedyną bramkę w meczu w 86 minucie zdobył Olivier Giroud.

W tym sezonie słabiutko spisuje się aktualny mistrz Anglii. Leicester przegrało z Evertonem 0:2, a 90 minut zaliczył Marcin Wasilewski. 9 porażek w osiemnastu spotkaniach nie przystoi mistrzowi, który nie umie wrócić do formy sprzed roku.
W meczu sąsiadów w tabeli górą okazało się Burlney, które dzięki trafieniu Andre Gray'a wygrało z beniaminkiem z Middlesbrough.
Na ostatnim miejscu w tabeli utknęła Swansea, która wysoko, bo 1:4 przegrała z West Hamem United. Drużyna Łukasza Fabiańskiego przegrała trzy ostatnie spotkania i jest w sporym kryzysie. Do bezpiecznej pozycji traci cztery punkty, więc zbyt wcześnie na wydawanie wyroków.

W jedynym meczu rozgrywanym o 18:15 Manchester City wygrał z Hull City 3:0 i awansował na pozycję wicelidera tabeli.