Brazylijska młodzież rządzi. Fluminense wygrało Al Kass International Cup

Sebastian Godyla
Finał Al Kass International Cup
Finał Al Kass International Cup youtube
Rozgrywany w stolicy Kataru turniej zespołów U-17 Al Kass International Cup zakończył się zwycięstwem młodych piłkarzy brazylijskiego Fluminense, którzy w finale po serii rzutów karnych pokonali Paris Saint-Germain.

Turniej Al Kass International Cup odbywał się w dniach 28 stycznia - 7 lutego. W katarskiej Dausze na świetnie przygotowanych obiektach rywalizowało 12 piłkarskich ekip U-17. Oprócz finalistów swoje umiejętności zaprezentowali młodzi piłkarze Realu Madryt, Interu Mediolan, Liverpool FC, Boca Juniors, Zamalek SC, Aspire International (Katarska szkoła sportu), Aspire Qatar (Akademia szkoły sportu), Esperance Sportive de Tunis, Al Nassr FC oraz Yokohama F. Marinos. Turniej doczekał się miana nieoficjalnych Klubowych Mistrzostw Świata Under 17.

Pierwsza faza rozgrywek trwała 28, 29 oraz 30 stycznia. Zespoły były podzielone na cztery grupy.

wyniki ćwierćfinałów:

Real Madryt - Fluminense 1:1 karne 3:4(gole: Perez 40 - Nunes 75)
Paris Saint-Germain - Aspire International 2:0(Augustin 21, Lambese 47)
Liverpool FC - Inter Mediolan0:1(Bigotto 65)
Boca Juniors - Aspire Qatar 3:0(Santiago 33, Jorge Gonzalo 71, Zaragoza 90)

W półfinale rozgrywek broniące tytułu PSG podejmowało Boca Juniors i choć prowadziło 1:0 po golu Bambocka, Argentyńczycy zdołali odrobić stratę. Krieger Santiago umieścił piłkę w siatce w 84. minucie meczu. W serii rzutów karnych lepiej spisali się młodzi Francuzi wygrywając 7:6.

Drugi półfinał to pewna wygrana Brazylijczyków nad włoskim Interem Mediolan 3:1. Lomar już w 9. minucie dał prowadzenie Fluminense. Gola do szatni wbił Denilson Pereira i już po trzech kwadransach było było 2:0. W 49. minucie kolejną bramkę dołożył Roberto Santos. Inter odpowiedział tylko jednym trafieniem Ogunseye w 53. minucie.

Finał rozgrywek odbył się w czwartek o godzinie 16.30. PSG w regulaminowym czasie gry bezbramkowo zremisowało z Fluminense. Francuscy piłkarze umieścili piłkę w siatce w przedostatniej akcji meczu, jednak sędzia dopatrzył się spalonego i wkrótce odgwizdał koniec spotkania. Jedenastki skuteczniej wykonywali piłkarze Fluminense, którzy wygrali 4:2. Zwycięska ekipa otrzyma około 75 tysięcy dolarów, natomiast zespół finalisty 50 tysięcy.