MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Broniąca tytułu Argentyna z awansem do ćwierćfinału Copa America. Leo Messi zdobędzie kolejny puchar?

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
Argentyna w ćwierćfinale Copa America
Argentyna w ćwierćfinale Copa America PAP/EPA/JUSTIN LANE
Peru przegrało z Kanadą 0:1, a Chile w takim samym stosunku uległo obrońcom tytułu piłkarzom Argentyny w drugiej kolejce meczów grupy A rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych mistrzostw Ameryki Południowej - Copa America. Albicelestes mają już zapewniony awans do ćwierćfinału.

Argentyna celuje w wygraną na Copa America

Argentyna stała się pierwszą drużyną, która zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Copa America. Zwycięstwo nad Chile w East Rutherford zapewnił uderzeniem głową Lautaro Martinez pod koniec regulaminowego czasu (88.) Po ostrożnym początku Albicelestes przejęli kontrolę nad meczem, ale zmarnowali kilka okazji do zdobycia bramki. Strzały Juliana Alvareza i Nicolasa Gonzaleza obronił bramkarz Claudio Bravo, podczas gdy Lionel Messi strzelał z daleka, ale tylko w słupek.

Zespół Peru stracił w Kansas City kolejne punkty w turnieju i będzie mu bardzo trudno awansować do kolejnej fazy turnieju. La Blanquirroja przez większą część drugiej połowy grali w 10-osobowym składzie po czerwonej kartce dla obrońcy Miguela Araujo. Kanada zaprezentowała atletyczny futbol, który kilka dni temu sprawił dużo kłopotów Argentynie. Jedyny gol padł po szybkim kontrataku w 74. minucie. Jonathan David pokonał Pedro Gallese'a po długim biegu i spektakularnej asyście Jacoba Shaffelburga.

Asystent sędziego Humberto Panjoj z Gwatemali zasłabł i zemdlał w pierwszej połowie meczu. Bramkarz Kanady Maxime Crepeau przyciągnął uwagę personelu medycznego. Arbiter po udzielonej pomocy na krótko stanął na nogi, zanim został zniesiony na noszach. Temperatura w Kansas City osiągnęła we wtorek 34 st. Celsjusza przy wilgotności 53 procent. (PAP)

Trwa Euro 2024, ale polskie kluby z PKO Ekstraklasy już działają na rynku transferowym. Najbardziej aktywna jest Legia Warszawa, która dokonała już trzech wzmocnień, ale myśli nad kolejnymi. Niedługo do roboty powinien wziąć się Raków Częstochowa, który chciałby wrócić na podium w przyszłym sezonie. Oto najnowsze plotki transferowe.Aby zobaczyć wszystkie plotki transferowe, klikaj strzałkę w prawo!

Plotki transferowe w Ekstraklasie. Legia Warszawa chce znane...