2

Dania

0

• KONIEC MECZU!

Niemcy zdołały wyeliminować Danię w 1/8 finału na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Czekają teraz na swojego rywala: Hiszpania albo Gruzja. Okaże się w niedzielę!

• Havertz zaprzepaścił kolejną sytuację sam na sam z bramkarzem po kontrze. Schmeichel znowu okazał się lepszy!

• Vestergaard spróbował zdobyć bramkę kontaktową po uderzeniu. Tylko rzut rożny!

• Pięć minut doliczonych!

• HIT! KOLEJNA NIEUZNANA BRAMKA!!!!

Florian Wirtz zabawił się z bramkarzem, ciekawie wykończył sytuację, delikatnie podciął nad Schmeichelem. Okazało się jednak, że piłkarz Bayeru Leverkusen znalazł się na pozycji spalonej. Nie ma gola!

• Niemieckie sektory czekają na fetę z okazji awansu do ćwierćfinału. Tego juz nikt im nie zabierze!!!

• Henrichs po podaniu Havertza uderzył na vivat w trybuny

• Sane schodzi z boiska. Nagelsmann oszczędza swoje gwiazdy

• Od bramki wznawia Neuer

• Bah schodzi, wchodzi Kristiansen

• Hojlund opuszcza boisko

• Fullkrug mógł mieć znakomitą okazję do strzelenia gola. Znalazł się na spalonym, choć później i tak nie wykorzystał sytuacji oko w oko ze Schmeichelem!

• Dalekie zagranie do Fullkruga. Schmeichel uprzedził snajpera Borussii

• Długie podanie do niemieckiego artysty z Bayernu Monachium. Ten znalazł się sam na sam ze Schmeichelem i mógł spojrzeć na niego, zapytać, który chce róg. Ostatecznie uderzył precyzyjnie na dłuższy słupek!

• GOOOOOOOL!!! 2:0 DLA NIEMIEC!

Jamal Musiala strzelcem gola

• Kolejna zmiana w reprezentacji Niemiec: Fullkrug na placu boju

• Znakomita okazja Hojlunda. Strzał prosto Neuera, Niemiec nie mógł się zaskoczyć!

• Zmiana w reprezentacji Niemiec: Andrich opuszcza boisko

• Znakomita akcja. Najpierw Havertz zabawił się na skrzydle, a potem napastnik dograł do Sane. Ten uderzył obok bramki, ale w tym wszystkim i tak był spalony!

• Ofiarność Musiali. Wybił piłkę spod nóg piłkarza reprezentacji Danii!

• Jak tego nie trafił Havertz?!?!?!?!

Kai Havertz popędził z kontrą. Sam na sam ze Schmeichelem. Co wystarczyło zrobić? Strzelić w bramkę, delikatnie podciąć nad bramkarzem. A co zrobił piłkarz Arsenalu? Delikatnie się pomylił i piłka po jego uderzeniu minęła bramkę!

• Żółta kartka dla Maehle! Niemcy od rzutu wolnego

• Andrich leży na boisku opatrywany przez medyków. Zaćmiło pomocnika

• Dania ruszyła do ataku. Aut na wysokości pola karnego

• KAAAAAAAAAAAI HAAAAAAVERTZ!!!!!!!

Gol dla Niemiec. Havertz pewnie z jedenastu metrów otwiera wynik w sobotniej rywalizacji 1/8 finału w Dortmundzie!

• var

• Joachim Andersen najpierw trafił do siatki, a potem sprokurował karnego zagraniem ręką! z nieba do piekła!

• No i pod drugą bramką kolejne emocje! Sędzia weryfikuje swoją decyzję na monitorze VAR. Będzie karny dla Niemiec po ręce obrońcy Danii!

• NIE MA BRAMKI!!!!

Danie mogła prowadzić na początku pierwszej połowy. Joachim Andersen trafił do siatki po zamieszaniu w polu karnym. Wcześniej Delanay znalazł się na minimalnym ofsajdzie. W anulowanych golach mamy: 1:1, a w mecz 0:0

• Odważniejsze zagranie Duńczyków. Eriksen sugeruje zagranie ręką

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka Dania

• Olivier niczego nie doliczył. Koniec, deszczowo-burzowej połowy. Szkoda, że nie na boisku...

• CO ZA SYTUACJA DLA DANI!!!!!

Znakomity kontratak.Deleney poszedł za akcją, poholował piłkę i dograł Hojlundowi. Ten ostatecznie nie pokonał Neuera. Niemiec okazał się szybszy i wyjaśnił sytuację!

• Rajd Havertza na skrzydle, ale napastnikowi zabrakło szybkości. Od bramki Schmeichel

• Kontra Duńczyków i Hojlund tylko w boczną siatkę!

• Schlotterbeck oddał groźny strzał głową. Obok bramki duńskiego golkipera

• Havertz świetnie główkował, ale Schmeichel genialne interweniował!

• Gundogan pobiegł sam z piłką pod pole karne Danii. Hojlund zatrzymuje go nieprzepisowo!

• Długie zagranie na połowę Duńczyków. Schmeichel od bramki

• Zaczynamy na połowie Niemców!

• Piłkarze ponownie pojawili się na boisku. Dogrzewają się i za chwilę w spokoju dokończymy pierwszą połowę!

• Michael Oliver uznał, że burza, która nadeszła jest na tyle niebezpieczna, że przerwał grę! Czekamy, aż pogoda się uspokoi!

• Sane do Havertza, który nie opanował piłki. A był już w polu karnym....

• Kolejna próba kontry dla Niemiec. I kolejna skuteczna interwencja obrońców

• Eriksen do Hojlunda i strzał zablokowany!

• Kolejny ekspert od rzutów wolnych. Christian Eriksen podszedł do stałego fragmentu gry i trafił podobnie do Kroosa kilka minut wcześniej w mur!

• Kolejny faul Andricha. Zwija się z bólu Hojlund, a Dania będzie mieć rzut wolny pod polem karnym reprezentacji Niemiec!

• Dania z dobrą okazją, jednak minimalnie obok bramki

• Łatwa strata Niemców

• Havertz na skrzydle. Podał do Musiali, ale Vestergaard zdołał wybić piłkę

• Andreas Christensen leżał na boisku po jednym z kontaktów

• Długo budowana akcja Duńczyków. Maehle zwieńczył dobry moment strzałem minimalnie obok bocznej siatki

• Hojlund powalony na ziemie. Dania od rzutu wolnego

• Eriksen doszedł do strzału po kapitalnym podaniu. Pomocnik zablokowany przez Rudigera!

• Dania przechodzi do ataku

• Dośrodkowanie Niemców, piłka w koszyczku Schmeichela

• Kroos podszedł do rzutu wolnego. Ustrzelił... mur!

• Sane dał się sfaulować i Niemcy z szansą pod polem karnym Duńczyków

• Dogranie Eriksena z wolnego. Zablokowali Niemcy

• Hojlund oddał strzał z dystansu. Atakujący Manchesteru United obok bramki!

• Po rzucie rożnym spróbował Andrich. Prosto w bramkarza!

• Kai Havertz ze świetną okazją!!! Napastnik reprezentacji Niemiec sygnalizowanym strzałem z woleja próbował pokonać Schmeichela. Ten jednak jak struna wybronił jego próbę!

• Próba zagrania do Sane. Niemcy od autu

• Kolejna świetna próba. Znowu Schmeichel wypiąstkował piłkę. Tym razem po uderzeniu głową

• Kimmich oddał piekielnie mocny strzał, jak z armaty na Twierdzy Kłodzko! Kasper Schmeichel na posterunku i wypiąstkował na rzut rożny!

• Andrich fauluje. Dania od piłki

• Piłka w siatce po rzucie rożnym. Nico Schlotterbeck trafił mocnym uderzeniem głową, ale... sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym. NIE MA GOLA!

• Przerzut do Rauma. Andersen wybija piłkę

• Kimmich spróbował dośrodkowania. Aut dla Niemców

• Niemcy na połowie Danii

• Walka po prawej stronie. Toni Kroos odzyskuje piłkę

• Szybka akcja gospodarzy turnieju. Defensorzy Danii wybijają piłkę

• ZACZYNAMY!!! Od środka Niemcy!

• Michael Oliver przywołał kapitanów: Manuel Neuer (Niemcy) oraz Kasper Schmeichel (Dania)

• Piłkarze już na boisku w Dortmundzie! Za chwilę hymny oraz losowanie stron!

• Sędzią meczu 1/8 finału w Dortmundzie Anglik Michael Oliver

• Skład Danii na Niemcy:

• Dania z kolei trafiła do jednej z najnudniejszych grup na tych mistrzostwach. Drużyna ze Skandynawii dostosowała się poziomem do grupowych rywali zanotowała trzy remisy, powtarzając tym samym wyczyn Portugalii z Euro 2016, kiedy drużyna Cristiano Ronaldo wyszła również po trzech punktach z trzeciego miejsce. Faworyzowana Anglia w grupie C również zawiodła. Dwa remisy oraz jedno zwycięstwo to zdecydowanie nie jest to, czego sobie fani zapragnęli na Euro 2024.

• - Podjęliśmy w końcówce duże ryzyko, żeby osiągnąć satysfakcjonujący nas wynik. Szkoda, że musieliśmy czekać na gola tak długo, bo mieliśmy wcześniej dogodne sytuacje. Szwajcaria wysoko zawiesiła nam poprzeczkę, to był naprawdę trudny rywal, ale i dobry mecz. Myślę, że zasłużyliśmy na ten jeden punkt, jak i na zwycięstwo w grupie - powiedział po ostatnim meczu grupowym Julian Nagelsmann, trener reprezentacji Niemiec

• Oto wyjściowy skład reprezentacji Niemiec na Danię:

• Fazę grupową, reprezentacja "Die Mannschaft" przeszła jak burza. W grupie A mierzyła się ze Szkocją, Węgrami oraz Szwajcarią. Z tymi pierwszymi, zwłaszcza z wyspiarką drużyną problemów nie było. Schody zaczęły się w trzeciej kolejce, która zakończyła pierwszy etap turnieju.

• Presja wokół drużyny prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna jest ogromna. Niemcy to gospodarz, który na mistrzostwach Europy dawno nie sięgnął po końcowy triumf. Ostatni raz ta sztuka naszym zachodnim sąsiadom się udała dopiero w 1996 roku. Na tegorocznym turnieju, niesieni dopingiem swoich kibiców na niemieckich stadionach będą chcieli nareszcie sięgnąć gwiazd podczas jednych z najważniejszych rozgrywek reprezentacyjnych w Europie.

• ... na relację NA ŻYWO zaprasza Państwa Jakub Jabłoński: kłaniam się nisko: przed nami dwie (a może dłużej) godziny pasjonującego starcia w Dortmundzie na Signal Iduna Park

• Witamy serdecznie! Drugi mecz 1/8 finału Euro 2024. Wcześniej Szwajcarzy sprawili sensację i wyeliminowali obrońców tytułu - Włochów. Niemcy nie będą jednak chciały pozwolić sobie na podobną wpadkę i będą chcieli wykorzystać rolę faworyta w pierwszym meczu fazy pucharowej. Choć Dania również będzie chciała sprawić niespodziankę...