Buddle daje zwycięstwo USA

Marcin Szczepański
Edson Buddle pokazał trenerowi Bobowi Bradleyowi, że warto na niego stawiać. Napastnik Los Angeles Galaxy zdobył dwie bramki i przyczynił się do zwycięstwa USA nad Australią 3:1.

Buddle strzelił dwa gole w pierwszej połowie. Dla 29-letniego napastnika, który w tym sezonie był czołowym strzelcem amerykańskiej Major League, były to pierwsze trafienia w reprezentacji. Udowodnił jednak, że warto na niego postawić i być może wybiegnie w pierwszej jedenastce meczu grupowe z Anglią, który odbędzie się już w następną sobotę.

Na ławce rezerwowych zasiadł w spotkaniu pierwszoplanowy snajper USA, Jozy Altidore, który zmaga się z niegroźną kontuzją kostki. Z dobrej strony pokazał się też drugi rezerwowy napastnik amerykanów, Herculez Gomes, który zdobył bramkę na 3:1 w niecałe 10 minut po wejściu na boisko za Clinta Dempseya.