Bundesliga zamierza dokończyć sezon. Radykalny plan, możliwe walkowery

KK
East News
Władze Bundesligi nie myślą o zakończeniu sezonu. Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) właśnie opracowuje plan, który ma pozwolić klubom dokończyć rozgrywki. Zakłada on szybkie testy na obecność koronawirusa. Pozytywny wynik nie oznaczałby kwarantanny dla całej drużyny, a jedynie dla zakażonego piłkarza.

W obliczu pandemii koronawirusa UEFA początkowo wydłużyła czas na dokończenie lig do końca czerwca, a ostatnio pozwoliła grać w lipcu lub nawet w sierpniu. W Belgii zdecydowano nie czekać aż tak długo na rozwój wypadków. W czwartek władze ligi wstępnie zakończyły sezon. Zupełnie inne zamiary ma Niemiecka Liga Piłkarska. Spółka zarządzająca 1. i 2. Bundesligą chce, by piłkarze wrócili do gry. Wstępne założenia mówią o pierwszym lub drugim tygodniu maja.

Rozwiązanie pozwalające na powrót piłkarskich rozgrywek wypracowuje specjalna grupa robocza. Jak poinformowała publiczna telewizja MDR, sposobem na dokończenie sezonu mają być szybkie testy. Zawodnicy mieliby je przechodzić co trzy dni. Pozytywny wynik skutkowałby kwarantanną dla zakażonego piłkarza, a nie dla całej drużyny. Inny przepis nakazywałby rozegranie spotkania, gdy dany zespół ma do dyspozycji co najmniej trzynastu zawodników z pola i dwóch bramkarzy. W przypadku odmowy gry klubom groziłyby walkowery.

DFL chciałaby zakończyć sezon do 30 czerwca, ale jeśli wznowienie rozgrywek opóźniłoby się, mecze odbywałyby się także w lipcu. Szef DFL Christian Seifert przyznał, że nie ma szans na to, by grać z udziałem publiczności.

Rozgrywki w Niemczech zostały zawieszone do 30 kwietnia, a do 5 kwietnia obowiązuje zakaz organizowania grupowych treningów.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Szalejący koronawirus wywraca do góry nogami również świat futbolu. W czwartek PZPN postanowił zawiesić rozgrywki od 3 ligi w dół (i młodzieżowe). Odwołano również mecze 2 ligi, Fortuna 1 Ligi oraz PKO Ekstraklasy. Sprawdziliśmy, jakie wyniki otrzymalibyśmy po minionym weekendzie; kto zostałby mistrzem, kto spadł do 1 ligi, kto awansował do ekstraklasy i tak dalej... Część kibiców będzie wniebowzięta, ale inni zawiedzeni. Zobaczcie, co wyszło.

Koniec sezonu już teraz? Awanse, spadki, mistrz Polski - zob...

Rzadko się zdarza, żeby piłkarz sam negocjował transfer, rozmawiał o warunkach nowej umowy albo po prostu wyznaczał sobie ścieżkę kariery. Na tym najwyższym poziomie jest to praktycznie wykluczone. Tym wszystkim co poza boiskiem, nawet wyszukiwaniem mieszkania, samochodu czy szkoły dla dzieci, zajmują się zawodowi pośrednicy. W środowisku mówi się na nich agenci lub po prostu menadżerowie. To oni w imieniu piłkarza walczą podwyżkę albo angaż w dobrym klubie. Oni załatwiają też szereg pomniejszych spraw, o których wspomnieliśmy. Czy w Polsce działa wielu menadżerów? Jak najbardziej. Swoich agentów mają w końcu juniorzy i gracze z niższych szczebli - np. 3 ligi. Według listy pośredników transakcyjnych, którą PZPN opublikował prawie rok temu, takich podmiotów jest ponad 150. To osoby fizyczne, prawne (agenci) lub po prostu firmy (agencje menedżarskie). My z tej szerokiej listy wyłuskaliśmy czołówkę krajowego rynku. Poznajcie bliżej największych graczy w Polsce.

Trzęsą polską piłką. Poznaj największe agencje menadżerskie ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gol24.pl Gol 24