Bytovia pokonała KS Polkowice, Janas podziękował piłkarzom

Łukasz Boyke/Dziennik Bałtycki
Bytovia pokonała KS Polkowice, Janas podziękował piłkarzom Mirosław Szozda
Po ostatnim zwycięstwie w Głogowie, gdzie zespół z Bytowa pokonał dotychczasowego lidera tabeli - Chrobrego, drużyna Pawła Janasa zapowiedziała, że w kolejnych pojedynkach pójdzie za ciosem. Zawodnicy dotrzymali słowa,

Ustawka pseudokibiców Arki Gdynia i Sparty Praga. Tłumaczyli policji, że jadą na... grzyby [ZDJĘCIA]

Zespół byłego selekcjonera reprezentacji Polski pokonał przed własną publicznością w ramach 13 kolejki spotkań II ligi zachodniej KS Polkowice 2:0.

Tuż przed końcem pierwszej części meczu niebezpieczną dla gospodarzy akcję przeprowadzili przyjezdni. W 40 minucie precyzyjne dośrodkowanie trafiło do Patryka Bryły, który główkował obok lewego słupka. W drugiej połowie gra nabrała tempa, a częściej przy piłce utrzymywali się polkowiczanie.

Bytovia wyprowadzała jednak groźne kontry i najpierw sędzia nie uznał zdobytej głową bramki przez Surdykowskiego, bo arbiter boczny dopatrzył się spalonego, a kilkadziesiąt sekund później polkowiczanie wybili futbolówkę z linii bramowej okienka strzeżonego przez Primela.

Upragnioną przez kibiców i samych zawodników bramkę udało się zdobyć dopiero w 66 minucie spotkania. Piłkę w siatce po zagraniu Marcina Kajcy umieścił Wojciech Pięta. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry trener Janas zdecydował się wprowadzić w miejsce 37-letniego Wojciecha Pięty Mariusza Kryszaka, który udowodnił swoje umiejętności kilka minut po wejściu na murawę, podwyższając prowadzenie Bytovii.

- Dziękuję chłopakom, że grali do końca - mówi Paweł Janas, trener Druteksu-Bytovii Bytów. - Myślę, że walka się opłaciła. Moi zawodnicy zmagają się z kontuzjami. Mam tu na myśli Mariusza Kryszaka czy Wojtka Piętę. Jednak jestem zadowolony, bo zespół wygrał dwa trudne mecze z rzędu. Nie mamy powodów do narzekań - dodaje Janas.

Drutex Bytovia - KS Polkowice 2:0