Bytovia zremisowała z Wartą w debiucie Janasa

Mateusz Węsierski/Dziennik Bałtycki
Paweł Janas i jego piłkarze dobrze zaprezentowali się w Poznaniu, remisując z liderem II ligi zachodniej 1:1. Warta pokazała siłę, strzelając pierwszego gola i marnując wiele kolejnych okazji, ale Drutex-Bytovia potrafiła się obronić, doprowadzając do wyrównania.

Pierwsza porażka Chojniczanki Chojnice w I lidze [ZDJĘCIA]

Początek spotkania to zdecydowany atak Warty. Dwie próby były nieudane, ale trzecia to okaz piękna futbolu. W 9 minucie Bartkowiak z 28 metrów huknął pod poprzeczkę. Rozpędzona piłka wpadła do siatki, dając gospodarzom prowadzenie.

Drutex-Bytovia w kolejnych minutach nie potrafiła kontratakować, za to Warta popisała się kolejnymi pięknymi akcjami. W 20 minucie mogło być 2:0. Grzegorz Rasiak w ostatnim momencie został jednak zablokowany.
Początek drugiej połowy to dobra decyzja trenera odnośnie roszad. W 46 minucie Joshuę Baloguna zmienił Mateusz Michalski i po kolejnych 120 sekundach pokonał bramkarza gospodarzy. Jak się później okazało, był to gol na wagę remisu. Strzelec bramki to 21-letni były zawodnik Polonii Warszawa, który odszedł z tego zespołu, kiedy popadł on w tarapaty, lądując w IV lidze.

Najwyraźniej Warta usilnie chciała zdobyć 3 punkty, skoro tak zawzięcie atakowała. W 85 minucie obrońcy z trudem wybili strzał Rasiaka, a w 87 Marciniak nie wykorzystał rzutu wolnego wykonywanego tuż zza pola karnego. Jeszcze w 90 minucie Rasiak z przewrotki wrzucił futbolówkę na siatkę gości.

Ostatnie 4 minuty to dla Drutex-Bytovii prawdziwa nerwówka, bo gospodarze nie mieli zamiaru kończyć gry z jednym punktem. Na szczęście, taki wynik został po ostatnim gwizdku.

- Mam nadzieję, że mecz mógł się podobać. Było w nim sporo walki podbramkowej i zakończył się podziałem punktów - mówi trener Paweł Janas. - Punkt zdobyty z takim przeciwnikiem na jego terenie może cieszyć. Jeżeli chodzi o mój zespół, to mam za sobą dopiero 5 treningów. To materiał na dobrą drużynę i mam nadzieję, że razem z Wartą będziemy walczyć o awans do I ligi.

W sobotę o godz. 17 do Bytowa przyjeżdżają Błękitni Stargard Szczeciński. To ligowy beniaminek, z którym Drutex-Bytovia grała w III lidze. Wygrana z tym zespołem dała drużynie Waldemara Walkusza awans do II ligi.

Warta Poznań - Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (1:0)