Chojniczanka wygrała z Nielbą. Zespół z Wągrowca spadł na ostatnie miejsce

Piotr Furtak/Dziennik Bałtycki
Chojniczanka pokonała Nielbę 2:1
Chojniczanka pokonała Nielbę 2:1 Michał Piepiórka
Nielba Wągrowiec - przedostatnia drużyna w tabeli - nie zawiesiła zbyt wysoko poprzeczki piłkarzom Chojniczanki. Podopieczni Mirosława Hajdo wygrali spotkanie 2:1, a ich wygrana mogła być jeszcze większa. Wszystkie bramki w tym meczu padły w pierwszej połowie spotkania na przestrzeni zaledwie 13 minut.

Jako pierwszy w 14. minucie do siatki trafił Szymon Kaźmierowski, który dostał podanie na dziesiąty metr. Dobrze przyłożył, piłka jeszcze kozłowała i wpadła do bramki. Osiem minut później było już jednak 1:1. Adrian Pietrowski podał piłkę do wbiegającego na pole karne Łukasza Spławskiego. Ten wpakował piłkę koło prawego słupka bramki bronionej przez Rafała Misztala.

Chojniczanie dość szybko odrobili jednak tę stratę. Już w 27. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Marcina Trojanowskiego piłka trafiła do Roberta Sieranta, a później do Michała Steinke. Ten głową ulokował piłkę w siatce. Do końca pierwszej części meczu niewiele się działo.

Po przerwie przyjezdni ruszyli do odrabiania strat. Z ich akcji niewiele jednak wychodziło. Chojniczanie nie pozwalali bowiem gościom na szarże pod własną bramką. Zespół z Chojnic zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli ze strata 6 punktów do wicelidera z Tychów.

Chojniczanka - Nielba Wągrowiec 2:1 (2:1)
Gole: 1:0 - Szymon Kaźmierowski (14), 1:1 - Łukasz Spławski (22), 2:1 - Michał Steinke (27)

Sędzia: Artur Mital

Chojniczanka: Misztal - Gogol, Sierant, Steinke (81 Kaśnikowski), Lenart - Wasikowski, Atanacković (71 Parzy), Pach, Trojanowski - Pieczara, Kaźmierowski (64 Tatara)

Nielba: Miszczuk - Wolkiewicz, Cyfert, Sergiel (88 Rysiewski), Strzelecki, Figaszewski (46 Mikołajczak), Spławski, Klawiński, Pietrowski, Szczepaniak (67 Nowak), Mrozik