CLJ. Grad bramek we Wronkach. Wysokie zwycięstwo Lecha Poznań, siódma porażka Ruchu Chorzów. Niebiescy na dnie tabeli

Joanna Sobczykiewicz
Ruch Chorzów przegrał siódme spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów. fot. Wojciech Wojtkielewicz Wojciech Wojtkielewicz
Centralna Liga Juniorów. O godz. 11 we Wronkach Lech Poznań podjął beniaminka z Chorzowa. Gospodarze rozgromili Ruch aż 7:0. Trzy gole strzelił Jakub Kamiński, a po jednym trafieniu dołożyli: Jakub Karbownik, Bartosz Bartkowiak, Kacper Durda i Michał Zimmer. Była to siódma porażka Niebieskich w sezonie. Ruch zajmuje ostatnią, 16. lokatę w tabeli.

Piłkarze Ireneusza Psykały nie radzą sobie najlepiej w Centralnej Lidze Juniorów. W dzisiejszym spotkaniu przeciwko Lechowi Poznań w kadrze Niebieskich zabrakło dwóch stoperów i dwóch bocznych pomocników, a jak już zdążyli przekonać się kibice, defensywa to najsłabsza strona chorzowskiego klubu.

Lechici bardzo szybko ustawili mecz pod swoje dyktando. Już w 3. minucie Rafała Aksamita pokonał Jakub Karbownik. Kilka chwil później efektownym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Bartosz Bartkowiak i we Wronkach mieliśmy już 2:0 dla gospodarzy. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W przerwie trenerzy obu drużyn dokonali zmian. Po stronie Lecha na murawie zameldowali się Michał Zimmer i Paweł Tupaj, a po stronie Ruchu Szymon Kalisz.

Mecz tak naprawdę rozstrzygnął się w 11 minut. Lechici całkowicie zdominowali rywali, czego efektem były aż cztery bramki. Dwie z nich padły łupem Jakuba Kamińskiego, a po jednym trafieniu dołożyli Kacper Durda i Zimmer. Na tym jednak nie zakończyło się strzelanie we Wronkach. W 85. minucie Kamiński po raz trzeci tego dnia pokonał Aksamita i mógł cieszyć się z hat-tricka.

Kadra Niebieskich na mecz z Lechem liczyła zaledwie 15 osób. Na boisku nie zameldował się tylko rezerwowy golkiper Jakub Bielecki. Ruch, zmagający się z licznymi problemami, w tym też personalnymi, nie był w stanie w żaden sposób przeciwstawić się rywalowi. Co prawda raz piłka zatrzepotała w siatce Karola Drażdżewskiego, jednak arbiter nakazał gościom powtórzenie akcji — rozegrali rzut wolny jeszcze przed jego gwizdkiem, a co za tym idzie, gol nie mógł zostać uznany.

Chorzowianie nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów, a w 12. spotkaniach tylko raz Niebieskim udało się odnieść zwycięstwo. Za tydzień czeka ich domowy pojedynek z Wisłą Kraków. Lech natomiast pojedzie do Gdyni, gdzie zmierzy się z Arką.

Lech Poznań – Ruch Chorzów 7:0 (2:0)