MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Odra Opole przegrała 1:2 z Górnikiem Zabrze w swoim drugim sparingu przed sezonem 2024/2025 Betclic 1 Ligi.

To kolejny mecz sparingowy rozegrany z zespołem występującym w PKO Ekstraklasie. Wcześniej Odra zmierzyła się z Legią Warszawa, trzecią ekipą poprzedniego sezonu, przegrywając 1:2.

Sparing z Górnikiem rozegrany został w Zabrzu na bocznym boisku. Rozpoczął się rewelacyjnie dla Odry. Już w pierwszej minucie niebiesko-czerwoni wywalczyli rzut rożny, po którym wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył jeden z zawodników testowanych.

Prowadzenie 1:0 utrzymywało się do końcówki pierwszej połowy, kiedy to dwie bramki zdobyli gospodarze. Najpierw w 41. minucie trafił Lawrence Ennali, a wyniki podwyższył 3 minuty później Paweł Olkowski. Do przerwy na tablicy widniał rezultat 2:1 dla Górnika.

Mimo okazji z obu stron, w drugiej połowie rezultat nie uległ już zmianie.

Przed rozpoczęciem sezonu Odrę czekają jeszcze 4 sparingi. W środę (3 lipca) piłkarze z Opola spotkają się z na własnym obiekcie z 2-ligowym KKS-em Kalisz. Odra zagra również sparingi z dwoma mocnymi rywalami z PKO Ekstraklasy: 6 lipca zagra w Katowicach z GKS-em, natomiast 12 lipca w Częstochowie z Rakowem. Oprócz tego, w Wałbrzychu zmierzy się ze Ślęzą Wrocław (9 lipca).

Nowy sezon Betclic 1 Ligi startuje 19 lipca (piątek) o godzinie 20.30. Odra zmierzy się na własnym boisku ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy, Ruchem Chorzów.

Górnik Zabrze – Odra Opole 2:1 (2:1)
Bramki:
0:1 zawodnik testowany – 1., 1:1 Ennali – 41., 2:1 Olkowski.
Górnik: Szromnik (46. Majchrowicz) - Olkowski (46. Sánchez), Szcześniak (60. Janicki), Janicki (34. Josema), Lukoszek (34. Wojtuszek) - Kōzuki (60. Krawczyk), Rasak (34. Nascimento), Hellebrand (60. Rasak), Podolski (46. Tobolik; 78. Zahovič), Ennali (60. Lukoszek) - Krawczyk (34. Zielonka).
Odra: Haluch (46. Burta) - Bartosz (64. Krysiak), Kamiński (46. Żemło), Piroch (46. Mróz; 78. Waliś), Pikk (46. Szrek; 78. Wollny) - zawodnik testowany (56. zawodnik testowany), Niziołek (46. Purzycki), Łyszczarz (46. Dębski), Buniak (28. Osipiak), Banaszewski (46. Nowak; 78. Zawada) - zawodnik testowany (64. Sluga).