Cristiano Ronaldo strzelił decydującą bramkę i wygrał z Al-Shabab Grzegorza Krychowiaka. Al-Nassr nadal liczy się w walce o mistrzostwo

Jakub Maj
Jakub Maj
EAST NEWS, Krychowiak/Instagram
Dzisiejsza kolejka ligi saudyjskiej była kluczowa w kontekście mistrzostwa kraju. Al-Shabab z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie zmierzyło się z Al-Nassr, w którym gra Cristiano Ronaldo. Górą w tym pojedynku okazał się Portugalczyk, który strzelił decydującą bramkę.

Al-Nassr - Al-Shabab 3:2 (1:2)

Aktualnym liderem ligi saudyjskiej jest ekipa Al-Ittihad, natomiast wiceliderem Al-Nassr. Dzisiejsza kolejka była kluczowa w kontekście mistrzostwa, gdyż wygrana Ittihad i jednoczesna przegrana Nassr oznaczała, że puchar mistrzowski powędruje w ręce tych pierwszych. Cristriano Ronaldo, aby liczyć się w grze o triumf w lidze, musiał pokonać Al-Shabab z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie.

Spotkanie od początku układało się nie po myśli fanów Al-Nassr. Już w 5. minucie meczu kibice dowiedzieli się, że na innym stadionie Ittihad prowadzi już 1:0. W 24. minucie drużyna Cristiano Ronaldo straciła pierwszą bramkę, której autorem był Guanca. Argentyńczyk pokonał bramkarza z rzutu karnego. Drugi gol dla Al-Shabab padł kilkanaście minut później - składną akcję ponownie wykorzystał Guanca. Kilka minut przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Talisca.

W doliczonym czasie pierwszej połowo przy linii bocznej doszło do małego zamieszania przez to, że jeden z piłkarzy Al-Shabab odrzucił futbolówkę, aby przeciwnik szybko nie wznowił gry. Arbiter pokazał czerwoną kartkę jednemu z członków sztabu gospodarzy. W pierwszej połowie szansę na bramkę miał Cristiano Ronaldo, ale Portugalczyk trafił w poprzeczkę.

Tuż po przerwie Al-Nassr wyrównało dzięki trafieniu Ghareeba. Najważniejsza bramka w tym spotkaniu padła jednak w 59. minucie. Cristiano Ronaldo wykorzystał swoją szybkość i zszedł z lewego skrzydła do środka. Portugalczyk ustawił sobie piłkę i huknął sprzed pola karnego. Bramkarz nie miał żadnych szans.

Tabela ligi saudyjskiej:

1. Al-Ittihad - 66 punktów
  2. Al-Nassr - 63 punkty
  3. Al-Shabab - 53 punkty

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Rozgrywki ligowe powoli zbliżają się do końca. W większości lig znamy już końcowych triumfatorów. Wielu Polaków w sezonie 2022/23 zdobyło mistrzostwo ligi. Czasu do celebracji nie będzie dużo, bo wielkimi krokami zbliża się kolejne zgrupowanie kadry narodowej. Zobacz jak na co dzień żyją reprezentanci Polski. Luksusowe życie i piękne miasta. Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Tak na co dzień żyją reprezentanci Polski. Luksus i piękne m...